O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

szablon toksycznie zielony

Moje pierwsze starcie z ciemnymi szablonami. Zasadniczo wolę gdy tekst jest ciemny a tło jasne, tak jest wygodniej dla czytelnika. Tym razem jednak pokusiłam się o czarne tło. Efekt możecie sami ocenić. Moim zdaniem wyszło całkiem nieźle, szablon mimo tego że ciemny jest czytelny i przejrzysty. Jako kolor wyróżnienia wybrałam jaskrawy odcień zieleni (tak aby było bardziej naturalnie heh).


09 szablon z AMPLA, zielony

09 szablon ampla, zielony
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Szablon jest całkiem prosty, jego głównymi ozdobnikami są przerywane ramki i kolor zielony, ampla wisząca i oświetlająca szablon jest już tylko dodatkiem. Uaktualniając szablon w 2012 roku dodałam w opisie krój Segoe UI, który jest niemal równie czytelny jak Verdana (ma całkiem spore oczka) ale znacznie ładniejszy w dużym stopniu pisma (co jest problemem w przypadku Verdany).

Szablon został zaktualizowany w styczniu 2012 a ta notka znacznie zmieniona.

Adres szablonu: http://09szablonkatemac.blox.pl

fragmenty szablon 09

Uwagi o szablonie
szerokość szablonu 810px
szerokość części na notkę 510px
szerokość pobocznej szpalty 200px (+2×20px)
kolor tła ciemne (#0a0a0a)
kolor tekstu jasno szary (#ccc)
kolor linków zielony (#CCFF00)
pozostałe kolory biały (#fff)
krój użyty w notce Segoe UI lub arial/helvetica (w zależności od systemu)
wielkość tekstu notki 14px
interlinia w notce wartość względna: 1.4em
maksymalna wielość elementów graficznych w notce 500px
css-owe ramki przy grafikach tak
border: 2px #333 dashed;
padding:3px;
wypunktowanie/numerowanie automatyczne
pogrubienie/kursywa automatyczne
blok cytatu (blockquote) przesunięcie, kursywa, górna i dolna ramka
nagłówki w notce (h1, h2, h3, h4, h5, h6) automatyczna wielkość i odstęp
kursywa zamiast pogrubienia
wyróżnienie akapitów automatyczny odstęp
baza bloksowa stary kod: 0Etheme Spokojnystary kod, szablon Spokojny (0Etheme)
skrypty użytkowników, wklejki avatary w komentarzach, zwijane zakładki, zwinięte archiwum, Ostatnie komentarze, delicious, fotoforum (pionowy)

dodatkowe klasy i identyfikatory

#uStopka - dodawanie udawanej stopki
#menuTop - górne menu (długość 988px)
.boks i .tyt - dodatkowe kontenery w bocznej szpalcie

Krój wykorzystany w szablonie to windowsowa Segoe UI. Nie pamiętam od której wersji Windowsa Segoe UI jest dostępna (od Visty jest fontem dla systemu ale czy była wcześniej...).

Ilustrację w topie, amplę w kolorze toksycznej zieleni, łatwo można zastąpić czymś innym. Zasada jest zawsze ta sama. Można spróbować po swojemu, już zrobiłam stronę o selektorach opisujących tytuł. Polecam jednak najprostsze z rozwiązań: zastąpienie. W arkuszu istnieje  opis ilustracji, można zastąpić jej adres w arkuszu adresem nowego pliku albo zastąpić plik w zasobach nadając nowemu tą samą nazwę, czyli: 9_tytul.png

Myślę o opisaniu jak do szablonu dodać trzecia kolumnę. Nie jestem jeszcze zdecydowana więc póki co linku podać nie mogę ale ewentualnego opisu proszę szukać w pierwszych miesiącach 2012 roku.


Poprzednio w tej notce znajdował się także szablon 10 toksycznie zielony, będący horyzontalnym typem A, ciemnym szablonem z drobnym patternem i makro zdjęciem liścia. Nie jestem pewna czy pozostanie w typie A ale ciemno zielony na pewno będzie dalej.


Notki na powiązane tematy:

niedziela, 25 listopada 2007, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Trzecia kolumna na blogu z szablonem 09 AMPLA z szablony katemac
Swego czasu trzecia kolumna na bloksowym blogu była jakimś często irracjonalnym pragnieniem co drugiej osoby, która zadawała mi pytanie związane z wyglądem bloga. Najśmieszniej było gdy o trzeciej kolumnie wspominał ktoś kto w wąskiej szpalcie poza ... »
Wysłany 2013/03/05 12:21:12
Komentarze
sgk
2007/11/26 08:52:13
Nr 10 jest fajny: mniej kontrastowy, przyjemniejsza czcionka (mimo, że lubię Verdanę). Jest subtelniejszy, ma styl.

Nr 9 jest surowszy, te skraje folderów zakładek za bardzo przykuwają uwagę. Zdecydowanie wolę 10 (choć lepiej, gdyby ten był prawostronny...).

Tak czy inaczej kawał dobrej roboty. Ja też przymierzam się do zrobienia ciemnego, mimo, że wolę jasne.
-
kate_mac
2007/11/26 12:03:37
jeżeli chodzi o 9 to zaczęłam od nagłówków całkiem żółto-zielonych; wyobraź sobie jak to wyglądało ;)
9 w zamierzeniu miał być bardziej agresywny, gładki, mocno skontrastowany
10 to więcej delikatności, georgia pattern, kropeczki
dziękuję za uznanie i muszę się przyznać że poważnie zastanawiam się nad robieniem tylko prawostronnych
-
2007/11/26 12:10:07
Kate, gratuluję odwagi. Zrobiłaś szablony, używając kolorów, jak ja je nazywam, fluoroscencyjnych. Są to kolory niebezpieczne, bo można popaść w przesadę. Zacznę od szablonu 10. Jest przepiękny. Znalazłaś piękny odcień matowej czerni. To tło powoduje, że oczy nie mrużą się w zetknięciu z jaskrawą zielenią. Grafika tytulowa, jak zwykle pomysłowa, oszczędna, ale wyrazista, swietnie wspólgra z kolorystyką całości. A majstersztykiem jest strona komentarzowa. Delikatne oddzielenie komentarzy, obramowanie textarey i jej ciemniejszy odcień czerni robią wrażenie. Szukałam minusów tego szablonu. Na siłę znalazłam jeden, ale czy można mówić, że to minus? Chodzi o czcionkę. Bardzo trudno wybrać rodzaj i kolor czcionki do czarnego tła, aby wzrok się nie męczył. Może rzeczywiście verdana byłby lepsza, ale radzę Ci coś, czego sama nie stosuję w czarnych szablonach, więc nawet nie bierz tego pod uwagę. Po głębszym zastanowieniu, dochodzę do wniosku, że w Twoim szablonie matowe tło powoduje, że zbyt dużego kontrastu nie ma, czyli jest ok. :) Ach, zapomniałabym, jakiego koloru użyłaś do daty wpisu? Idealnie pasuje:)
-
2007/11/26 12:42:30
Co do szablonu 9 mam kilka uwag bardziej krytycznych. Grafika tytułu świetna. Niczym ampla wisi nad szablonem oświetlając go, brawo! Border w okół szablonu świetny. Niestety wydaje mi się, że ten typ obramowania w kolorze jaskrawej zieleni jest zbyt narzucający się. Na stronie komentarzowej piękne delikatne ramki komentarzy zobaczyłam dopiero za drugim razem, bo textarea oślepia nieco. Wąska szpalta, jak na mój gust zbyt "świeci", ale czasami musimy "poszaleć";)Poza tym gdy będzie więcej zakladek ,swiecące beleczki oddalą się od siebie i może być zupełnie inny efekt:) Narzekasz Kate na ładowanie się lewostronnych szablonów, a Tobie pięknie się otwiera, uniknęłaś bocznego wchodzenia szerokiej szpalty, brawo! Ja tez wolę prawostronne, jednak dla osób, które często wstawiają fotki lepsze sa lewostronne, w razie czego nie ogranicza ich wąska szpalta. No i leworęczni wolą z lewej strony. Miałam przypadek, że ktoś mnie poprosił, abym zmieniła w szablonie miejsce wąskiej własnie z tego powodu.
-
sgk
2007/11/27 10:22:53
Moim zdaniem czcionka Georgia jest kluczowym elementem "dziesiątki". Z Verdaną wygląda już mniej stylowo, bardziej zwyczajnie. Tutaj można sobie zobaczyć porównawczą animację ;)

A różnica w ładowaniu szablonów lewo- / prawostronnych zaczyna się uwydatniać wtedy, gdy użytkownik wstawi dużo gadżetów do wąskiej szpalty. W lewostronnych szpalta ładuje się przed treścią, stąd przy wielu gadżetach trzeba czekać na zasadniczą treść. Czasem bardzo długo...
Prawostronny nie ma tej wady, bo treść ładuje się pierwsza.
-
kate_mac
2007/11/27 11:00:00
ojej Eskey ubiegłeś mnie, miałam właśnie Irytkowi napisać o tych gadżetach przy ładowaniu się strony;
to jeszcze o czcionce powiem słów kilka:
Dotychczas ostro promowałam czcionki bezszeryfowe a tu mi Georgia wyskoczyła ;). Powiem tylko, że na dzień dzisiejszy znam 3 powszechnie używane czcionki zaprojektowane z myślą o wyświetlaniu ich na ekranie i są to: Georgia, Verdana i Trebuchet MS. Generalnie jeżeli zastosuje się odpowiednią wielkość czcionki to bez względu na to czy ma szeryfy czy nie to będzie czytelna. W przypadku tego szablony nie miałam wątpliwości – to musiała być Georgia, pattern, żyłkowanie liścia… do tego konieczne były szeryfy.
Jak tak patrzę na tą animację to dochodzę do wniosku, że verdana chociaż bardzo wygodna i czytelna, zupełnie nie nadaje się na nagłówki. Tytuły notek wyglądają okropnie.
-
kate_mac
2007/11/27 11:01:48
»Irytku
Zacznę od dziewiątki.
Zgadzam się, że wąska szpalta jest wręcz cholernie jaskrawa. W zasadzie nie jest zaprojektowana do takiego sposobu wyświetlania jak teraz. Zgadzam się z Tobą że inaczej (lepiej) całość będzie wyglądała gdy zostanie wypełniona linkami, gdy archiwum się rozrośnie, no i wyświetlanie ostatnich notek i O autorze jest opcjonalne. Zakładem, że osoba która skorzysta z tego szablonu nie będzie go wyświetlała tak jak ja ;).
Dziesiątka.
Tutaj starałam się aby było mniej kontrowersyjnie a bardziej spokojnie stąd szary zamiast czarnego i wpis nie białym (#fff) tylko kremowym (#FFC). To spowodowało, że całość jest mniej ostra, cieplejsza, bardziej przyjazna. Data wpisu to #666666 na tle #2A2A2A. Zieleń też jest ciemniejsza, mniej jaskrawa niż w „dziewiątce”. A zauważyłaś, że textarea to nie tylko czerń ale to ten sam wzorek co w nagłówku tylko przyciemniony niemal do czerni…
-
kate_mac
2007/11/27 11:06:08
»Jeszcze raz Irytku
Pamiętasz jak rozmawiałyśmy o dodawaniu linka do grafiki? Właśnie sobie zdałam sprawę, że w tej notce dodałam a ich nie ma. Pisałam tą notkę jak zawsze w Tiny ale wyjątkowo w Operze. Oznacza to że wszystko co Ci wtedy pisałam jest nie całkiem prawdziwe bo odnosi się jedynie do FF. Nie spodziewałam się, że Tiny może inaczej działać w FF a inaczej w Operze. W FF bez problemy mogę przypisać link grafice w Operze mimo iż robię to tak samo to nie przynosi to rezultatów. Ciekawe czemu.
-
2007/11/27 13:01:34
Tym razem do SGK. A jeśli w nowym szablonie, który nie ma żadnych gadżetów, szeroka szpalta (cały czas mam na myśli lewostronny) nasuwa się bokiem z opóxnieniem, co może być tego przyczyną? Zrobiłam kilka szablonów lewostronnych i prawie wszystkie tak się zachowują. Raz już mocno wkurzona zrobiłam jeszcze raz jeden i zaczął ładowac się dobrze. Nie mam pojęcia w czym rzecz, nie uchwyciłam momentu. W CSS wydawało się być tak samo, a jednak...
Jeśli chodzi o animację, to gdyby zmniejszyć troszeczkę verdanę korzystniej by wyglądała niz ta na animacji:)
-
2007/11/27 13:17:59
Zacznę od kolorów. Ciekawe jest to, że inaczej mozna nazwać ten sam kolor. Dla Ciebie jest szary, a dla mnie odcień czerni:) Że też nie rozpoznałam #666, no cóż sąsiednie kolory też wpływają na to, jak widzimy rzeczywisty kolor.
Kate, zauważyłam wszystko:) Wzorek na textarerze również i bardzo mi się podoba pomysł zrobienia kompletu z nagłówkiem. Pod Twoim wpływem zaczęłam zwracać uwagę na szczególy i dostrzegać niedoróbki, a wiesz, ze te "koncówki" są okropnie żmudne i nudne, toteż siedzę i poprawiam, czasami psujac coś innego przy okazji;)
Muszę przyznać, że brakło mi inteligencji, aby sprawdzić linkowanie obrazków w innej przeglądarce. Myślałam, że jestem nieukiem, bądź pechowcem, choć to że nie sprawdziłam też o czymś świadczy. Dziękuję, że zrobiłaś to za mnie;)
Acha, mam nieśmiałą propozycję, kolor linków , do których odsyłasz nie różni się od tekstu. Bardzo trudno znaleźć je w treści, gdy szuka się czegoś, co kiedyś gdzieś tu się widziało;) Czy z tym dałoby się coś zrobić?:)
-
sgk
2007/11/27 13:28:12
irytku - bardzo trudno ogólnie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Musiałbym zajrzeć do takiego szablonu i zdiagnozować sprawę. Podaj jakiś link.
-
kate_mac
2007/11/27 14:09:40
»Irytku
1. Muszę przyznać, że nie potrafię sobie wyobrazić tego o co pytasz się Eskey'a. A też chcę wiedzieć. ;) Jestem jak chomik, gromadzę mnóstwo informacji ktróe aktualnie nie są mi koniecznie potrzebne.
2. Też nie lubię "końcówek", zazwyczaj popsuję więcej niż chciałam poprawić i kończenie szablonu sie przeciąga (ale za to rameczki mam równe :P)
3. kolor linków - »gdzieś tu się widziało i się w nie klikało«; odwiedzone linki (a:visited) to jest jedna z tych rzeczy które są do poprawki w tym szablonie; inną są png z przezroczystością - nie wiem czemu ale IE nie wyświetla png dobrze
4. O obrazki zapytałam sie i powiedziano mi, ze to błąd Tiny, który albo Opera alb Tiny zapewne przy najbliższej aktualizacji naprawi ale na razie nie ma szans na wstawienie linków do obrazków w Tiny i Operze.
-
2007/11/27 14:21:14
SGK chętnie podam , to są trzy szablony robione w oparciu o bloxowy "Zielony."
projekt5irytka.blox.pl
projekt8irytka.blox.pl
projekt9irytka.blox.pl
-
2007/11/27 14:32:53
Kate: jeśli zerkniesz na te szablony, to domyślisz się o co mi chodziło. Zauważ jak one się ładują na stronie, to opóźnione nasuwanie się, w dodatku boczkiem szerokiej szpalty, jest denerwujące.
Kate, miałam na myśli linki w notce. Piszesz o czymś i odsyłasz do jakiejś strony. Stronę do której odsyłasz widac dopiero po najechaniu kursorem. W trakcie czytania notki to jest ok, bo wynika z tekstu. Gorzej kiedy się powraca na blog, szukając tego linka, bo on nie odróżnia się od całej treści.
Przeczytałam Twoje pytanie i odpowiedź na forum. Pocieszam się tym, że może kiedyś to się zmieni i ja będę mogła w prosty, łatwy sposób tak linkować. Teraz musze poprzez HTML, a dla mnie to jest droga przez mękę, zawsze czegoś nie dopiszę, pominę znak, spację i klapa, mam nawet ściągę jak to robić:)
-
2007/11/28 19:32:00
a wiesz, że robisz świetne szablony? :D

nie wiem czy Ci tu mogę tak w komentarzach bruździć, ale i tak zapytam (najwyżej mnie usuniesz :)) - zajmujesz się tym (graficzeniem, kodowaniem) również w sposób zawodowy?
-
kate_mac
2007/11/28 21:37:57
»deireadh,
cieszę się, że moje szablony podobają Ci się
Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem bruździć ale poza atakowaniem moich „gości” w komentarzach można wszystko. Obiecałam sobie, że bez względu na to jakie będę miała komentarze, nie będę ich usuwać.

Nie zajmuję się tym zawodowo. Jestem totalną amatorką. Pierwszy raz jakakolwiek myśl związana z webdesignem pojawiła się u mnie około pół roku temu gdy chciałam zmienić kolor linków na blogu który wtedy właśnie zaczęłam prowadzić. Robieniem całych szablonów zainteresowałam się w lipcu i wtedy zaczęłam w wolnym czasie szukać informacji i prowadzić tego bloga. Pierwsze szablony zrobiłam nieco ponad miesiąc temu i muszę przyznać, że to wciąga.
Grafiki, które "tworzę" są bardzo proste. Trochę koloru, fragment jakiegoś zdjęcia, jakiś wzorek… Nie potrafię zrobić niczego bardziej zaawansowanego. Kodowanie… o HTMLu mam tak małe pojęcie, że to aż przeraża mnie samą. W dziedzinie CSS nieco lepiej ale i tak słabo. Tak więc technicznie w skali od 0 do 10 dałabym sobie 1… no może 2 bo nie boję się improwizować.
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że linkuję do Twojego bloga. Używasz fajnego zielonego szablonu (liściasty jeż jest rewelacyjny). Odbiję piłeczkę i zapytam się czy Ty zajmujesz się tym zawodowo?
-
sgk
2007/11/28 23:24:28
irytku - nie bardzo wiem o jakim efekcie mówisz. Ja nie obserwuję żadnych przesunięć przy ładowaniu (może mam za szybki komputer). Mogłabyś podać więcej szczegółów jak to się objawia (albo zrobić zrzut ekranu z obrysowanym problemem...)?
-
2007/11/30 02:25:35
SGK, nie myślałam, że jeszcze o tym pamiętasz. Jeśli w szablonach, które Ci podałam nie zauważyłeś złego ładowania, to widocznie ja mam bardzo powolny komputer (cóż ma kilka lat). Ale one są nie zapisane, to może dlatego nie wychwyciłeś. To jest adres bloga, z moim szablonem. Zaraz gdy go zrobiłam ładnie się ładował, u nowego właściciela już jest gorzej.
jurajm1.blox.pl/html
Obrysowac tego zjawiska nie umiałabym. Moge jedynie opisać. Klikam w adres bloga, pokazuje się tło, wąska szpalta, jest taki króciutki moment zastoju i pojawia się szeroka szpalta z notką. Ona własciwie nasuwa się od prawej strony do lewej. Za dobry masz komputer, jeśli tego nie zauważysz;)
Takie zjawisko występuje bardzo często w lewostronnych szablonach. Jest jeden, który zachowuje się "przyzwoicie";) Pisze w nim ania-usa, ale nie pamiętam adresu jej bloga:) Nie mogę tego rozgryźć, dlaczego u niej ładnie się ładuje, a przecież korzystam z tego samego komputera. Jej adres to chyba spóźniony.blox.pl
-
2007/11/30 02:29:06
Nie dość, że napisałam adres niepoprawny, to już jest nieaktualny. Zmieniła sobie szablon na świąteczny:)
-
sgk
2007/11/30 09:06:54
Pamiętam, pamiętam, tylko czasu mam niewiele ;)
Problem najprawdopodobniej leży w w kolejności ładowania szpalt. W lewostronnych podczas ładowania wąskiej szpalty nie ma szerokiej. Trwa to tym dłużej im więcej jest gadżetów w wąskiej (i im wolniejszy komputer/łącze). Może być też tak, że umieszczone w wąskiej elementy rozszerzają ją.
A gdy potem doładuje się szpalta szeroka ze zdefiniowaną szerokością, to żeby się zmieścić ściska wąską.

Zobacz sobie taki przykład u naumy (kliknij najpierw szybko OK), gdzie reklamy z wąskiej najpierw widać w trzech kolumnach obok siebie, a potem jak się załaduje szpalta szeroka, to wąska jest ściskana i reklamy układają się w jedną kolumnę.

Jedynym wyjściem na uniknięcie tego problemu jest... używanie szablonów prawostronnych ;)

/eskey
-
2007/11/30 13:32:05
Rzeczywiście, albo trzeba mieć bardzo szybkie łącze, albo pisac w prawostronnym szablonie, jeśli przeszkadza nam opóźnione ładowanie. Są jednak osoby, które preferują wąską z lewej i takie tez musimy robic szablony:)
-
2007/11/30 21:54:09
Kate, oczywiście nic przeciwko linkowaniu nie mam :).

wydaje mi się, że masz całkiem niezłe wyczucie w dziedzinie szablonowania, zwłaszcza, z tego co widzę, dobrze (o ile określenie można to w ten sposób wartościować ;)) i interesująco dobierasz kolory; potrafisz stworzyć czytelny i b.estetyczny szablon, na który przyjemnie się patrzy i który 'czyta się' bez problemów - dlatego pomyślałam, że 'siedzisz' blisko tej dziedziny.

jeśli mówisz, że dopiero zaczynasz - tym przyjemniejsze jest moje zdziwienie :), będę trzymać kciuki za dalsze tworzenie :).

a ja... przemykam koło tego gatunku pracy, jakim jest tworzenie oprawy graficznej. mam wrażenie że to fajne zajęcie, potrafi dać wiele satysfakcji :).
-
nauma
2007/12/01 00:21:18
Ponieważ jestem inny, powiem, że 10 podoba mi się bardziej :)
SGK, skoro już mię tu podlinkowałeś (za co dzięki) - znasz może bezbolesny sposób przejścia z lewa na prawo wąską szpaltą? Bo też mnie drażni to ładowanie reklam (aczkolwiek w głównym blogu rzadko to widać, tylko w określonych wpisach), a z przerażeniem myślę o wywróceniu bloga "na prawą stronę" poprzez dłubaninę - nawet z pomocą WebDevelopera...
-
kate_mac
2007/12/01 14:51:37
»deireadh
bardzo podoba mi się przemyślana kompozycja twoich szablonów; robią bardzo dobre wrażenie;
też uważam, że sprawy około graficzne to bardzo fajne zajęcie niestety jestem bardo daleko od takich zawodów stąd też tutaj, hobbystycznie realizuję swoje zainteresowania;

»nauma
witam Cię serdecznie;
zmiana układu szablonu jest dość prosta (prostota zależy od CSS szablonu z którego korzystasz) niemniej możliwe jest, że pewne drobne zmiany w CSS trzeba będzie wykonać;
-
nauma
2007/12/01 23:29:38
Kate, zaczynałem od Theme E, na bazie którego powstał mój aktualny szablon. Teraz więc na logikę powinno być C albo F...
-
kate_mac
2007/12/02 12:30:49
»Nauma
zmiana układu opiera się na 3 krokach
1. zapisujesz swój CSS (może być nawet w notatniku ale jeżeli korzystasz z webDevelopera to wiesz jak to zrobić także inaczej)
2. zmieniasz szablon bloga na jakiś prawostronny bloxowy (czyli zmieniasz html); wydaje mi się, że to nie ma znaczenia na jaki zmienisz (byle prawostronny) ale wybierz najlepiej taki który ma najbardziej podobny układ elementów do Twojego szablonu
3. w edycji CSS usuwasz zapis, który tam jest i wklejasz ten który był dotychczas na Twoim blogu
strony powinny zostać zmienione
UWAGI
- nie wiem jak będą zachowywały się dodatki które masz wpisane w polu na kod HTML
- może zaistnieć problem z odstępami pomiędzy poszczególnymi elementami wtedy musisz ręcznie pozamieniać niektóre marginesy (z prawych na lewe i odwrotnie)
ZABEZPIECZENIE
jeżeli coś pójdzie nie tak, zawsze możesz wrócić do poprzedniego wyglądu; wystarczy że ponownie wybierzesz sobie bloxowy ThemeE a następnie powtórzysz krok 3 czyli w pole edycji CSS wkleisz swój CSS
-
nauma
2007/12/02 23:43:27
Kate, wiem :) Jestem leniwy i myślałem, że da się JESZCZE PROŚCIEJ :D Przewróciłem się na drugą stronę już w sobotę, wywaliła mi się tylko statystyka i musiałem pogrzebać w CSS-ie z funkcją BORDER.
Anyway, dzięki :)
Ps. wąska szpalta po prawej stronie jest okropna, a to, jak naładowane blogi (jak mój) ładują się w IE jest potworne! SGK -> z Twoim jest podobnie!
-
kate_mac
2007/12/03 09:19:06
»nauma
o żadnym innym czary mary nie słyszałam
Anyway, nie ma za co

ostatnio nad szybkością ładownia się bloga zastanawia się s.z.y.m.o.n a kilka testów przeprowadził Łukasz Sobek w tym także sprawdził blog eskey'a
-
sgk
2007/12/03 13:49:22
Miałem rodzinny weekend offline, więc trochę mnie ominęło ;)

Nauma dał sobie radę. Kate służyła dobrą radą. Prawostronne naumachia wyglądaja git. To układ dużo praktyczniejszy i szybko się można przyzwyczaić.

Świadomy jestem, że mój blog jest trochę duży i siedzę nad odchudzeniem. Jednak IE na większości bloxów ładuje się żałośnie, ze względu na swoją specyfikę działania: pokazuje stronę dopiero po załadowaniu jej większości (całości?) stąd dług się na cokolwiek czeka. NORMALNE przeglądarki pokazują renderowane strony w trakcie ładowania. Szczerze mówiąc użytkownikami IE (u mnie takich niewielu) przejmuję się na samym końcu...
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...