O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

Czerwony szablon Clean

Pierwszy szablon z serii Clean (typ A) nazwę swoją zawdzięcza nagłówkowi z szablonu "CleanJS - WEB 2.0 look". Moja wersja jest czerwona jest jednak w w wielu miejscach zupełnie różna od oryginału (w zasadzie z oryginału wzięłam tylko dwie najbardziej charakterystyczne rzeczy: tło nagłówka i wygląd szukacza) i w większości przypadków tylko do niego luźno nawiązuje. Początkowo też od strony kodu opierała się na bloksowym szablonie Szymona umieszczonym w szablonowni.


20 szablon Clean czerwony

Szablon 20 Clean - czerwony,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -550px- 


Szablon przeszedł niewielki lifting gdy w listopadzie 2011 dodawałam mu górne menu. Unikałam radykalnych zmian i w zasadzie poza poprawieniem położenia i ekspozycji kilku elementów niewiele wizualnie się zmieniło. Najbardziej radykalna zmiana dotyczyła szukacza, który w poprzedniej wersji był w formie graficznej, teraz natomiast jego wygląd to zasługa kodu css i jedyną ilustracja którą wykorzystuje jest lupa.

Adres szablonu: http://20szablonkatemac.blox.pl

fragmenty szablon 20

Uwagi o szablonie 20 Clean (typ A) czerwonym
szerokość szablonu 770px
szerokość części na notkę 560px
szerokość pobocznej szpalty 170px
kolor tła ciemne (#303030)
kolor tekstu jasny (#FFF8DB)
kolor linków czerwony (#CC6666)
pozostałe kolory ciemnoczerwony (#AE3941), brązowy (#c8bc84)
krój użyty w notce Trebuchet MS
wielkość tekstu notki wartość względna: 1.3em z 62.5% (około 13px)
interlinia w notce wartość względna: 1.5em
maksymalna wielość elementów graficznych w notce 550px
css-owe ramki przy grafikach tak
background:#292929;
border:1px solid #2b2b2b;
padding:4px;
wypunktowanie/numerowanie automatyczne
pogrubienie/kursywa automatyczne
blok cytatu (blockquote) przesunięcie, kursywa i lewa przerywana ramka
nagłówki w notce (h1, h2, h3, h4, h5, h6) automatyczne
wyróżnienie akapitów automatyczny odstęp
baza bloksowa stary kod: 0Etheme spokojnystary kod: 0Etheme spokojny
skrypty użytkowników, wklejki avatary w komentarzach, zwijane zakładki, Ostatnie komentarze, delicious

dodatkowe klasy i identyfikatory

#menuTop - górne menu (760px)
.boks i .tyt - dodatkowe kontenery w bocznej szpalcie

Szablon bardzo popularny, posiada wiele wersji, zarówno kolorystycznych jak i związanych z układem. Jest bardzo neutralny, pasuje więc do wielu tematów. Proponuję go blogującym o dzieciach, o językach obcych, o komputerach i internecie, o filmie, muzyce, mediach, o motoryzacji... to chyba tyle jeśli chodzi o katalog bloksa.

Nie powiedziałabym, że jego wygląd jest nowoczesny bo jednak ten szablon powstał na początku 2008 roku. Nie jest natomiast staroświecki, nie nawiązuje do rękodzieła, do papierowych książek, nie jest modny... jest bardzo porządny, taki Clean.

20 Clean szukacz i górne menuElementów w górnym menu może być dowolna liczba pod warunkiem, że zmieszczą się w 760px. Można je jednak umieścić pod szukaczem analogicznie do lewostronnego szablonu Clean. Wtedy ich liczba będzie jednak ograniczona do czterech i to raczej określonej wielkości. Można jednak i tak więc polecam wpis: Górne menu szablonów Clean.

I na koniec alternatywne wzory do body, które decydują o wyglądzie topu. Można sobie wymienić na dowolny plik ale nie powinien być on ani zbyt jasny, ani zbyt wzorzysty - na jego tle wyświetlać się będzie tło tytułu. Szerokość jest dowolna, wzór będzie się powtarzać, wysokość natomiast nie powinna przekraczać 200px

tło oryginalne paski odwrotne paski 2x jednolite ze wzorkiem

poniedziałek, 14 stycznia 2008, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Ciemny czerwony szablon po raz drugi z szablony katemac
Zrobienie czerwonego szablonu z wąską szpaltą po lewej w planach było od bardzo dawna. Dość nieoczekiwanie naszła mnie ochota na zrealizowanie tego planu. W następnej kolejności pojawią się jeszcze dwie modyfikacje tego pomysłu. 33 szablon ... »
Wysłany 2008/09/21 16:16:20
3X - czerwony czyli ciemny czerwony szablon po raz trzeci z szablony katemac
Nie wiem czy robiłam to publicznie ale prywatnie dość gorąco zarzekałam się, że będzie się musiało zdarzyć wielkie halo abym ponownie zrobiła ogólnodostępny szablon 3X. Poprzednie trzyszpaltowe zrobiłam dla samej idei co nie zawsze ... »
Wysłany 2008/10/12 20:14:17
Komentarze
2008/01/14 10:38:02
Oba klasa :) Dwudziesty mi się bardziej podoba, świetna kolorystyka. Sama mierzę się od dłuższego czasu z szablonem Szymona, ale jakoś do tej pory nie uzyskałam zadawalającego efektu ;) W dziewiętnastym rozwiązanie z datą. Super. Chyba zacznę kombinować jak zrobić coś takiego u siebie ;)
-
2008/01/15 16:27:57
witam ! szukam kontaktu z autorka szablonu, prosiłbym o skrobniecie na maila
efad4d@gazeta.pl
z gory dzieki !!!
-
szablonykatemac
2008/01/16 09:27:13
»sophya
myślę, że generalnie 20 będzie się bardziej podobał bo ma taki łeb-dwa-zerowy design, gładko, błyszcząco...
ja chyba jednak wolę 19 choć jest trochę 'chropowata'; nie wiem czy dobrze zrobiłam zestawiając tu te dwa bo dziewiętnastka traci punkty gdy ogląda się ją razem z dwudziestką ;)

»efad4d
skrobnęłam
mój mail jest w zakładkach pod 'napisz do mnie'
szablonykatemac@gmail.com
-
2008/01/18 13:10:16
Kate, za każdym razem, kiedy robisz kolejny szablon zastanawiam się, co tym razem wymyślisz nowego?:) Rss zmieniający kolory i szukajka w nowej formie wyśmienite! Odcienie różu idealne, ale ja bym wolała pisac na dziewiętnastce, sama nie wiem dlaczego. Może wizualnie jest spokojniejszy, bardziej wyciszony. Takie mam wrażenie:)
-
kate_mac
2008/01/19 10:52:21
Irytku
RSS zmieniający kolory od dawna chodził mi po głowie; jednak w związku z tym, że zazwyczaj wygląd RSS traktuję jako element wykańczający brak mi już często chęci aby wymyślać i robić coś innego; w tym szablonie zaczęłam od RSS - wymyśliłam sobie napis "subskrybuj kanał RSS wpisów" i znaczek do tego koniecznie powinien być duży - zmiana koloru przyszła tak przy okazji, żeby podkreślić hover; resztę szablonu dopasowałam do znaczka ;); kolory miałam wybrane; nagłówek postanowiłam zrobić korzystając z szablonu "CleanJS - WEB 2.0 look" i dlatego szukajka jest taka wyraźna
-
jaroldz
2008/01/31 20:22:18
Skopiowałem sobie Twój szablon na swojego bloga. Bardzo mi się podoba. Dobra robota!
-
2008/02/24 12:09:47
20 czerwony sobie przywłaszczyłam:) jak dla mnie rewelacja!
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...