O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

Dynamicznie zwijane zakładki według Eskey’a

Każdy blogger jako użytkownik internetu ma swoje ulubione strony internetowe. W miarę upływu czasu lista ulubionych rozrasta się do rozmiarów, które trudno kontrolować. O osobistych zakładkach już kiedyś pisałam dzisiaj nieco o zakładkach na blogu. Minimalizm zakładkowy zawsze jest w cenie ale dal tych, który nie potrafią albo nie chcą się ograniczać istnieje rozwiązanie – zwijane zakładki.

Na bloksie automatycznej funkcji zwijania zakładek nie ma ale to w niczym nie przeszkadza bardziej zaawansowanym userom w zwijaniu swoich zakładek. Niektóry z nich są nawet gotowi podzielić się swoim pomysłem.

  1. s.z.y.m.o.n: Zaczaruj swoje zakładki
  2. eskey: Dynamicznie zwijane zakładki

Co

Wybierałam wersję Eskey’a bo jest nowsza i dużo prostsza. Zainstalowanie nie przysparza większych problemów a na dodatek można cały proces ograniczyć do trzech kroków wiec wiele pracy nie wymaga. Efekt bardzo mnie satysfakcjonuje. Foldery są elegancko zwinięte, widać jedynie ich tytuły. Pierwszy folder jako jedyny pozostaje rozwinięty. To jest duża zaleta. Dzięki temu najważniejsze linki są widoczne od razu.

Jak

  1. Dodaj skrypt do zasobów bloga
  2. Wpisz kod wywołujący skrypt w ple na kod HTML
  3. Opisz w CSS wygląd nowych elementów zakładek

Krok trzeci nie jest konieczny, to kwestia estetyki i funkcjonalności.

Estetyka i funkcjonalność

W związku z tym, że kwestie estetyki i funkcjonalności są jednym z założeń tego bloga krok trzeci ogłaszam koniecznym. Eskey przygotował kilka strzałek które można wykorzystać na swoim blogu do rozróżnienia zwijanych folderów. Zaoferował też zrobienie strzałek w odpowiednim kolorze jeżeli komuś nie odpowiadają proponowane.

Ja na początek postanowiłam spróbować nieco inne rozwiązanie graficzne czyli plusy i minusy. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać to nie widzę problemu. Pliki są typu gif i w zasadzie kolory wybierałam tak aby pasowały do moich szablonów.

7_km_plus.gif 7_km_minus 08_km_plus 08_km_minus.gif 9_km_plus.gif 9_km_minus.gif 12_km_plus.gif 12_km_minus.gif 13_km_plus.gif 13_km_minus.gif 19_km_plus.gif 19_km_minus.gif

Wszystkie dostępne są w pliku zip.

Gotowe

piątek, 04 stycznia 2008, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Twoje zakładki na stronie z komentarzami z szablony katemac
Tak jak wcześniej obiecałam dzisiaj zajmę się wersją B skryptu Eskey 39 a . Pierwsza funkcja skryptu ograniczała się w zasadzie jedynie do zwinięcia zakładek. Niezwykle istotna funkcja i bardzo prosta do zastosowania ale zwijane zakładki na ... »
Wysłany 2008/01/15 10:27:05
Komentarze
kopek137
2008/01/04 20:29:24
Witam. Mam pytanie jak usunąć automatyczne obramowanie na obrazki zamieszczane w swoich notkach? Od niedawna pisze swojego bloga i zamieszczam na nim swoje grafiki komputerowe, ale nie podoba mi się za bardzo, że jest do nich dodana jakaś zielona ramka ;/. Pomożesz? Pisz na mojego bloga albo na gg: 4437281.
-
kopek137
2008/01/04 20:30:05
Adres mojego bloga: kopek137.blox.pl
-
shi-ann
2008/01/04 22:23:16
Bardzo, bardzo powoli nastrajam się do zwijanych zakładek... Nie jestem do nich do końca przekonana... Nieważne. Ale przypadło mi bardzo do gustu rozwiązanie plus/minus. Super.

Pozdrawiam
Ania
-
shi-ann
2008/01/04 22:25:52
Aha i mam jeszcze pytanie: czy istnieje możliwość zastosowania tych zakładek tylko do jednego/dwóch folderów zakładek?
-
sgk
2008/01/05 00:49:05
Ciekawe te plusiki ;)

@shi-ann
Pracuję nad wersją, w której będzie można definiować od którego folderu i ile kolejnych ma być zwiniętych, co powinno być bardziej elastyczne.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/01/05 10:56:44
»Kropek
po pierwsze: pytasz się tutaj ja tutaj odpowiadam
po drugie: to że skorzystałeś z mojego szablonu aby go zmodyfikować nie zwalnia Cię z konieczności zostawienia komentarza pod szablonem; to jest warunek wymagany bez względu na to czy korzystać będziesz tydzień czy rok
po trzecie: całkiem fajnie wygląda ten szablon w zielonej tonacji i z Twoim nagłówkiem - gratuluję
po czwarte: aby pozbyć się ramek z CSS usuń selektory opisujące obrazek
.BlogWpisTresc img {
padding:5px;
border:#336633 2px solid;}
.TrescKomentowanegoWpisu img,
.WstepKomentowanegoWpisu img {
padding:5px;
border:#336633 2px solid;}

»Shi-ann
Dla mnie jest to rozwiązanie optymalne; jeden folder - tylko najważniejsze linki; a który folder będzie pierwszy to sama możesz wybrać ustalając kolejność folderów dodając spacje albo biały znak przed jego nazwą; a zainstalowanie jest bardzo proste; dużą zaletą jest też to jeż można dzięki temu wyświetlić też zakładki na stronie z komentarzami;
w sprawie zwijania bardziej elastycznego to autor skryptu już Co odpisał

»Eskey
Tutaj pasowało coś w rameczkach więc najpierw wzięłam Twoje trójkąciki ale nie bardzo wiedziałam jak to powinno wyglądać, w którą stronę dziubek ma być skierowany ;)
Rozwiązań może być wiele
Widziałam te fajne kredki u kogoś choć to raczej rozwiązanie estetyczne niż funkcjonalne ale i tak mi się spodobało; no i widziałam też wersję z napisem "rozwiń" ale literki były maleńkie i w krzykliwym kolorze
-
kate_mac
2008/01/05 11:06:26
oj dawno już mi się to nie zdarzyło - zapomniałam się podpisać ;)
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...