O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

Czego szukasz?

Klikacie może czasem w linki które polecam w zakładkach? Mam nadzieję, że mimo wszystko tak. Staram się polecać przede wszystkim to czym sama się w danej chwili interesuję ale poza folderem polecającym warto zwrócić też czasami uwagę na zakładki polecające inne blogi. Dzisiaj postanowiłam przywołać taki inny blog.

Seo.blox.pl Maćka Woźniaka to jak sama nazwa mówi blog o wyszukiwarkach, o pozycjonowaniu stron internetowych. Temat popularny i często opisywany. Zapewne spora część blogerów w pewnym momencie zastanawia się co zrobić aby zwiększyć popularność swojego bloga. O ile liczba czytelników zależy przede wszystkim od zawartości bloga to liczba odwiedzających ma z wyszukiwarkami związek bezpośredni (bo chociaż najprawdopodobniej każdy czytelnik to odwiedzający to nie każdy odwiedzający to czytelnik). Aby zdobyć czytelników trzeba najpierw dać się znaleźć i tutaj właśnie pełne pole do popisu ma SEO. I chociaż na blogu seo.blox.pl nie znajdziesz magicznego przepisu na wyszukiwarkowy sukces to można znaleźć tam sporo ciekawych informacji dotyczących wyszukiwarek i ich użytkowników. Jak, czego i dlaczego szukamy przez wyszukiwarki?

SEO i tajemniczy algorytm Google to jednak zbyt poważny i skomplikowany temat jak na ciekawostkę. Na seo.blox.pl znalazłam jednak sympatyczną zabawę: Sprawdź czego szukają Internauci. Zasady są proste, spośród dwóch słów wybierz to które jest popularniejsze. Słowo, nie idea której dotyczy, bo chociaż o pogodzie rozmawia się często to ilu z was pytało się Googla czy będzie dzisiaj wiało?

I jak poszło?

piątek, 28 marca 2008, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Czego tutaj szukasz? z szablony katemac
Poprzednio było o wyszukiwarkach, blogu seo.blox.pl i o popularnych słowach kluczowych. Dzisiaj mały dodatek do poprzedniego wpisu czyli popularne frazy po których google skieruje cię na ten blog. Oczywiście wśród najpopularniejszych słów czołowe ... »
Wysłany 2008/03/30 16:40:22
Komentarze
rainboweyed
2008/03/29 17:22:22
... z trochę innej beczki; Co sprawia że trafiasz na inne blogi?
(też do mnie)
-
kate_mac
2008/03/29 18:16:38
@rainboweyed
ogólnie rzecz ujmując czysty przypadek
w Twoim konkretnym przypadku to była niejako rewizyta, "zobaczyłam Cię" wśród Recent Readers(MBL) i zaciekawiona weszłam; przy okazji bardzo podoba mi sie wygląd Twojego bloga (choć oczywiście mam jedno czy dwa ale...) generalnie jednak jest to coś innego, rzadziej spotykanego i bardzo indywidualnego więc jestem zachwycona
-
rainboweyed
2008/03/29 18:29:57
łał...
ps: "ale" bardzo mnie interesuja...
-
kate_mac
2008/03/29 20:31:44
@rainboweyed
o tym "ale" chcesz tak publicznie? (szukałam jakiegoś maila do Ciebie i nic nie widzę)
publicznie mam na myśli nawet notkę - chcę sobie zrobić subiektywny mały przegląd wyglądających ciekawie bloxowych blogów - Twój poszedłby na pierwszy ogień ;)
(jak o "ale" chcesz bardziej prywatnie to napisz do mnie błędów nie widzę są jedynie nieścisłości)
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...