O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

Niebieski szablon rękodzielniczy

To już mój piąty szablon w temacie rękodzielniczym. Na ile rzeczywiście jest on 'rękodzielniczy' można by się spierać. Może lepiej byłoby nazwać je inaczej ale zostanę już przy starej nazwie. Zresztą miał być koci (tak samo jak pewien szablon z przyszłości – bo istnieje jeszcze jedynie w fazie projektu – stał się już muzycznym mimo iż zdecydowanie miał być handmade).

szablon na bloga ręczny - niebieski

Uwagi przeważnie techniczne

  • Maksymalna szerokość zdjęć to 500px (nie pisze tego aby komuś coś narzucać ale po to aby przypomnieć, że zdjęcia szersze niż szerokość wpisu w różnych przeglądarkach są różnie wyświetlane; przykładowo IE6 'rozszerza' część na wpis i jeżeli w tle szablonu nie ma grafik to wygląda to względnie; to samo zdjęcie w FF będzie 'wystawało' poza część przeznaczoną na wpis i jeżeli wąska szpalta jest po prawej to będzie ona nachodzić na to zdjęcie)
  • Krój użyty w szablonie to przede wszystkim Trebuchet MS i do nagłówków/tytułów Monotype Corsiva (dość specyficzny krój; tekst pisany samymi wielkimi literami niezbyt dobrze wygląda, za dużo tych wszystkich ogonków ale małymi literami i z wielkiej litery prezentuje się fajnie)
  • Kolory linków to #669988 *** i dla linków o najechaniu na niego kursorem (pseudoklasa hover) #88AA99 ***; ramki i info przeważnie są w brązowym kolorze - #bb9977 ***, tło to powtarzająca się niewielka grafika (zobacz») a za najbardziej zbliżony do niej kolor uznałam #F5E5BA ***;
  • szablon ten jest dostosowany do kilku popularnych skryptów
  • Oczywiście zegar nie jest częścią szablonu - pochodzi ze strony toolshell.org
  • no to plum i zapraszam do zerknięcia na ten bąbelkowy szablon
niedziela, 10 sierpnia 2008, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
rękodzielniczo z ornamentem: dzień trzeci, niebieski z szablony katemac
Szablon rękodzielniczy niebieski zdecydowanie nie jest moim ulubionym projektem. Jest popularny ale mi się niespecjalnie podoba - jest jakiś taki smutny. Jako trzeci jasny szablon z ornamentem wybrałam go ze względu na jego popularność ale muszę ... »
Wysłany 2010/07/20 18:21:51
Komentarze
2008/08/19 08:27:21
Hej,
Bardzo ładne szablony. Szczególnie, jako uzależnionemu od kawy, podobają mi się te z filiżankami :)
Chciałem skopiować sobie jeden z nich, jednak za każdym razem jak próbuję skopiować CCS pojawia mi się błąd wewnętrzny servera.
Nie wiem co robię nie tak. Może Ty wpadniesz na to. Jakaś drobna porada?

Pozdr.
Ming
-
kate_mac
2008/08/19 13:44:32
@mingsan
Niestety na 'Błąd wewnętrzny serwera' mogę polecić tylko cierpliwość i kolejną próbę o innej porze. Taka 'awaria' zazwyczaj nie trwa długo
-
2008/08/19 19:18:44
Skopiowałam bez najmniejszego problemu i jeszcze raz dziękuję.
Twój znaczek juz umieściłam na blogu.
-
2008/08/23 12:41:47
super szablony czy możesz zrobić jakiś specjalnie dla mnie:))) ładnie proszę na temat rękodzieła tzn. szydełkowanie, robótki na drutach był bym bardzo wdzięczny:)

Przemek
-
2008/08/23 19:19:02
mam pytanie techniczne... jak obniżyć wysokość tytułu bloga na blogu??? będę wdzięczna za pomoc.
pozdrawiam ;)
-
portretwkropli
2008/08/24 14:05:03
Witam. Pojawiało się tu chyba już to pytanie, zadam je jeszcze jeden raz - tworzysz szablony przeznaczone dla indywidualnych blogowiczów? Prowadzę blog o tematyce społeczno-kulturalnej, szukam kogoś, kto podjąłby się realizacji oryginalnej oprawy. Mam kilka pomysłów dotyczących realizacji (zdjęcie w b/w na górze wraz z tytułem, ogólnie jak najbardziej ascetycznie, liczy się treść) z tym, że na tworzeniu stron znam się tyle, co nic.

W razie, gdybyś znalazła chwilę choć, byłbym wdzięczny za odpowiedź - tymczasem pozdrawiam ;)
-
kate_mac
2008/08/27 00:44:11
@szydelkowo-and-more
W temacie rękodzielniczym zapewne pojawi się jeszcze kilka szablonów... czy akurat ściśle związane z szydełkowaniem... chyba jednak nie choć niczego nie wykluczam

@katooosia
w jakim sensie obniżyć? widzę, że już pozmieniałaś nieco mój szablon - chcesz coś pozmieniać dalej czy już znalazłaś odpowiedź na swoje pytanie? (radziłabym coś zrobić z opisem bo teraz jest mało czytelny); w każdym bądź razie jeżeli pytanie nadal aktualne to sprecyzuj co chcesz zrobić i co masz na myśli pisząc tytuł (tylko słowa czy grafikę też?)

@portretwkropli
tak, robię szablony dla indywidualnych blogowiczów choć rzadko za free i owszem to pytanie pojawiło się tu kilka razy i moja odpowiedź się nie zmienia - o indywidualnych projektach rozmawiam indywidualnie więc w tej sprawie pozostaje jedynie kontakt mailowy
również pozdrawiam
-
2008/09/12 22:36:29
Zabieram szablonik "szablon ręczny 05 - niebieski"- jest super- wielkie dzięki :)
-
pimpinellanisum
2008/10/01 00:05:50
Podebralam sobie szablonik, jest super :)
-
2010/05/01 19:59:50
...jest cudowny! Drugi Twój, który wykorzystałam! Pasuje mi do treści... choć może mało prasowy, ale przepiękny! Pozdrwiam i zapraszam do lektury, KiniaMa!! :-**
-
2010/10/08 12:58:38
najpiękniejszy:) basiapawlik.blox.pl/html
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...