O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

FAQ - edycja ustawień wyglądu

Maile szablonoweNiektóre pytania w mailach powtarzają się regularnie i chyba prościej mi będzie umieścić odpowiedzi na nie tutaj, szczególnie biorąc pod uwagę jak rzadko zaglądam do skrzynki i odpowiadam na nie. W ten sposób dużo łatwiej i szybciej powstanie FAQ i jakiś rodzaj przewodnika po tworzeniu szablonu. Zacznijmy od prostych pytań i podstawowych wyjaśnień, tak dla bardzo początkujących.

Pobrałam szablon i ... :) teraz próbuję przerobić go "pod siebie". Bardzo proszę o pomoc. Czy może mi Pani powiedzieć, gdzie jest edycja ustawień - coś takiego jak w blogspocie? nie moge tego znalezc.

Większość zmian w wyglądzie przeprowadzać będziemy w części WYGLĄD -> EDYCJA CSS. Zmiany te realizować można poprzez opisywanie elementów cechami CSS - czyli potrzebna nam będzie znajomość CSS albo chociaż jakaś mała ściągawka co-jest-czym i do-czego-służy.

Na chwilę obecną nie ma na bloksie zaawansowanego edytora wyglądu łatwego w użyciu dla laika. Niemniej jednak dostęp do edycji arkusza stylów pozwala realizować większość pomysłów.

Więcej o edycji wyglądu w edytorze bloksoweym w notce: edycja bloksa: Zmiany w wyglądzie bloga


Przykładowe notki i strony na temat CSS bloksa

poniedziałek, 06 września 2010, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
martini.dm
2010/09/08 10:09:05
Witam, chciałbym porozmawiać o przeróbce mojego bloga. Proszę o kontakt.
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...