O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

aktualności

Pepper 4 Icon by KlukeartDawno mnie tu nie było i w zasadzie nie zamierzam tu wracać na stałe w pełnym wymiarze godzin etc. Zbliżają się jednak kolejne urodziny bloga i to całkiem dobry moment aby zacząć na nowo (a w zasadzie zakończyć tą półroczną przerwę). Wracam więc do porad i wyjaśnień a także do szablonów.

Na razie nie mam przygotowanych specjalnych niespodzianek. Jest kilka starych szablonów i niedokończonych wątków i właśnie to zamierzam teraz tutaj zaprezentować. Będzie parę instrukcji, kilka starych szablonów, zapowiedz czegoś nowego i zapewne parę ankiet. Chciałabym wiedzieć co najbardziej by was interesowało dlatego zaczynamy serię ankiet.

Ankieta: Które z tematów blogowych na szablonykatemac.blox.pl interesują Cię najbardziej?

Na początek coś ogólnego. Wybrać można więcej iż jedną odpowiedz. Można też głosować więcej niż jeden raz ale dopiero po upływie tygodnia


Pepper 4 Icon została stworzona przez Klukeart

wtorek, 19 lipca 2011, kate_mac
Tagi: ankieta

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
felicja79
2011/07/19 12:58:19
Jak się cieszę, że w końcu pojawił się nowy wpis na tym blogu! Bo według mnie ten blog jest rewelacyjny, a Twoje szblony wspaniałe :-). Tyle ciekawych rzeczy tu wyczytałam i tyle się dzięki niemu nauczyłam (m. in. odważyłam się trochę zmienić szblon w edytuj css), i zainspirował mnie podczas prowadzenia mojego bloga:

najlepszedodatkinabloga.blox.pl/html


Dodałam nawet cały post polecając go innym:

najlepszedodatkinabloga.blox.pl/2011/06/Szablon.html

Mam nadzieję, że zgodnie z zapowiedzią będą się tu pojawialy nowe wpisy częściej niż ostatnio.

Pozdrawiam

-
kate_mac
2011/07/31 16:27:32
@felicja79
dziękuję za polecenie; Twój blog z dodatkami jest wyjątkowo sensowny, bardzo mi się podoba; przez lata pod hasłem dodatki na bloga zaczęłam się spodziewać jakiś ozdobnych zegarów, mrugających chmurek i innego rodzaju niepotrzebnych rzeczy;

a tu proszę bardzo, u Ciebie widzę tylko przydatne dodatki - naprawdę przydatny blog tworzysz

nie wiem co masz w dalszych planach ale to, że rozkminiasz instrukcje i sposoby personalizacji skryptów jest świetne, sama zaraz poprawię sobie skrypt addthis bo nie zwróciłam uwagi, że można zamiast automatycznej kolejności wybrać własną
;)

z dodatków które wydają mi się przydatne zwróciłabym Twoją uwagę na (o ile oczywiście nie masz jeszcze tych tematów na oku):

- ankiety/quizy z polldaddy.com - fajny serwis, oczywiście po angielsku ale wygląd ankiety można bardzo spersonalizować, do tego stopnia, ze wygląda jak część bloga no i język ankiety tez można sobie samemu zrobić - tak personalizacja to dużo ustawiania ale jeżeli planuje się częściej wstawiać ankiety to może warto a jak nie to zawsze jest wersja automatyczna

- google search - ja lubię wyszukiwarki na blogach, bardzo ułatwiają odnalezienie tematu; ta bloksowa jest zupełnie wystarczająca ale jeżeli ktoś chciałby mieć także googlową na blogu to zawsze mogą być dwie ;)

- strona na facebooku - to już nie tyle dodatek na bloga co dodatek do bloga
-
felicja79
2011/07/31 18:35:53
Dzięki Kate_Mac! :-)

Takie słowa właśnie z Twoich ust wiele dla mnie znaczą.
Jak patrzę na Twojego bloga i Twoje instrukcje, to widzę ile mi jeszcze brakuje. Ale dobrze, że mam na kim się wzorować. Tak się zastanawiam i próbuję sobie przypomnieć, czy pomysł mojego bloga nie zrodził się z podpatrywania tego, co masz u siebie. I chyba tak było. Niestety nie ma wielu takich blogów dla "niespecjalistów". Przynajmniej ja nie trafiłam.

Dla mnie na tym polega siła Internetu, że można coś komuś dać z siebie zupełnie za darmo. I to coś już tam pozostanie. I może się przydać wielu ludziom. Czasami nawet się o tym nie dowiemy, że komuś bardzo pomogliśmy.

Co do moich planów, to chyba czytasz mi w myślach :-). Własnie chciałam dodać wpis o sondzie ze strony:

sonda.hanzo.pl/kreatorSondInternetowych

Tylko wciąż mam wątpliwości, czy nie ma czegoś lepszego, bo ta choć szybka, prosta i darmowa, nie daje wielu możliwości personalizacji. Dla mnie ma za mało kolorów, ale mimo to użyłam jej na pierwszym blogu.

Podobały mi się ankiety z Twojego bloga i miałam o nie zapytać! Rzeczywiście wygladają jak integralna cześć bloga! Genialne! Też takie chce. Zaraz założę tam konto i wyprobuję wszystkie mozliwości.

O wyszukiwarce Google zupełnie zapomniałam. Mam ją na pierwszym blogu jako część z AdSense. Jest ok. Myślę, że może się przydać.

A z Facebooka mało korzystam, dlatego ociągam się z dodaniem tam strony bloga. Jednak w tym przpadku chyba nie ma co iść pod prąd. Tyle osób z tego korzysta, że w dzisiejszych czasach to prawie konieczność :-).

Planów mam jeszcze sporo: reklamy, system wymiany ruchu między blogami, programy graficzne. Tylko czasu trochę mniej. I sił, bo to bardzo pracochłonne.

Takie komentarze, jak Twój, dopingują do pracy i dają motywację, jeszcze raz dzięki :-).

-
kate_mac
2011/08/03 19:44:15
@felicja79
życzę Ci wytrwałości i frajdy z tego co robisz bo bez tego łatwo się zniechęcić;
ja sama chyba nie zaczęłabym bez irytka - to ona zmotywowała mnie do opublikowania pierwszego szablonu - przyznam się, że zupełnie nie wiedziałam wtedy co robię ;-) nie rozumiałam w jaki sposób szablon wiąże się ze stroną i o co z tym wszystkim chodzi, po prostu zmieniałam kolory i obrazki w istniejących szablonach
nadal jest cała masa rzeczy, których nie wiem albo zupełnie nie rozumiem - zadziwia mnie coś regularnie
ale chyba lubię to, że nie wiem wielu rzeczy; dopóki nie poczuję się przytłoczona rozmiarem zmian, nowości, rzeczy które są dla mnie obce i niezrozumiałe to spokojnie mogę "nie wiedzieć" i szukać odpowiedzi
-
felicja79
2011/08/04 23:13:22

Dziękuję :-). Mam wileką frajdę z tego, że ktoś czyta mojego bloga, dodaje komentarze. Cieszę się, że wciąż uczę się dzięki blogowi nowych rzeczy.

Jednak trochę się martwię o tę wytrwałość, że jej zabraknie albo, że przyjemność zmieni się w obowiązek. Muszę pamiętać, po co piszę bloga :-).

A co do szablonu, to też kusi mnie, żeby się nim bawić. Na razie właśnie na zasadzie prób i błędów, a to zmienić czcionkę albo położenie elementów, albo obrazek. Niestety to wszystko jest pracochłonne :-).

Podoba mi się to, co napisałaś, że lubisz nie wiedzieć. To takie inspirujące - niewiedza jako początek szukania odpowiedzi :-).


-
kate_mac
2011/08/09 18:52:52
@felicja79

Jednak trochę się martwię o tę wytrwałość, że jej zabraknie albo, że przyjemność zmieni się w obowiązek. Muszę pamiętać, po co piszę bloga :-).

Właśnie to wydaje mi się największym problemem, utrzymanie zainteresowania tym co się robi. Najlepiej chyba brać wszystko tylko na chwile obecną. Rozważać możliwości ale nie budować zbyt skomplikowanych planów.

Podoba mi się to, co napisałaś, że lubisz nie wiedzieć. To takie inspirujące - niewiedza jako początek szukania odpowiedzi :-).

Najlepsze jest kiedy wiesz już, że nie wiesz bo wtedy faktycznie możesz szukać odpowiedzi. Początkowo zawsze jest tak, że nie tylko nie wiesz ale też nie masz bladego pojęcia. Ja byłam mocno zagubiona początkowo. Zupełnie nie miałam pojęcia jak css łączy się z htmlem. Dlaczego na coś mam wpływ a na coś innego nie... Nadal jest wiele rzeczy o których nie mam bladego pojęcia ale jeżeli czegoś nie wiem to staram się jednak dowiedzieć.
-
felicja79
2011/08/09 23:49:41

@kate_mac

Najlepiej chyba brać wszystko tylko na chwile obecną. Rozważać możliwości ale nie budować zbyt skomplikowanych planów.

A znasz ten tekst:
Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Opowiedz mu o swoich planach.


Ja byłam mocno zagubiona początkowo. Zupełnie nie miałam pojęcia jak css łączy się z htmlem.

Aż ciężko uwierzyć, że ktoś, kto robi takie piękne szablony, nie wyssał tego z mlekiem matki :-).
Ja byłam przekonana, że Ty kończyłaś informatykę. I się nawet dziwiłam, że dziewczyna, a na takich rzeczach się zna :-).

-
kate_mac
2011/08/14 12:57:39
@felicja79
Ja mam zwyczaj, tworzyć sobie serię, tematy czy wydarzenia szablonowe. Czasami potrafię się sama wręcz zakopać. Chyba na pierwsze urodziny bloga przygotowałam z 50 szablonów. Potem chciałam to powtórzyć ale zazwyczaj brak mi właśnie wytrwałości. Dodatkowo na bloksie brakuje mi możliwości zaplanowania wpisu na konkretna datę. Wtedy mogę jak mam czas i ochotę napisać sobie więcej notek a jak mi go brak to timer sam opublikuje moje wpisy, które zaplanowałam dokładnie wtedy kiedy to sobie ustaliłam.
Np w tym roku też miałam specjalny prezent na urodziny: nietypowy szablon i instrukcję jak zrobić rewelacyjny top do niego ale odkładałam napisanie notki a kilka dni przed "urodzinami" zupełnie zapomniałam o tym fakcie. Tak więc z wydarzenia nici. Szablon i instrukcja się pojawia ale znacznie później.
-
kate_mac
2011/08/14 13:02:48
@felicja79
a..! i kończyłam historię ;-) 30 godzin informatyki spędziłam "ucząc się" jak przenosić foldery i zakładać konto email...

szablonów nauczyłam się jak założyłam ten blog (zresztą w tym celu go założyłam) i tylko korzystając z pomocy internetu (żaden z moich "rzeczywistych" znajomych niczym takim się nie zajmuje więc ewentualne wątpliwości rozwiewają mi magicy bloksowi)
-
felicja79
2011/08/16 23:41:03

@kate_mac
szablonów nauczyłam się jak założyłam ten blog (zresztą w tym celu go założyłam) i tylko korzystając z pomocy internetu

To pocieszające - czyli wszytskiego można się samemu nauczyć z Internetu :-). Cieszę się, że Ci się udało i teraz wszyscy możemy za darmo korzystać z Twojej pracy.


a..! i kończyłam historię ;-) 30 godzin informatyki spędziłam "ucząc się" jak przenosić foldery i zakładać konto email...

Zabawne, czego to oni na tych studiach nas uczyli :-). Mnie na polonistyce też wiele o korzystaniu z komputera nie nauczyli, ale staram się zdobyć wiedzę na ten temat właśnie za pomocą Internetu :-).

Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...