O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

Po zielonej trawie piłka goni... część 2

Małe wspomnienie po latach. Ten szablon przechodził wielokrotnie zmiany, to mój drugi projekt w typie który nazwałam A lecz zupełnie nie mogę sobie przypomnieć dlaczego. Coś kołacze mi się po głowie słowo areas, które tłumaczę jako przestrzeń, sfera, obszar. I taka nazwa nawet by mi pasowała. Ten szablon, podobnie jak pierwszy mój szablon tutaj używany, powstał na podstawie Connetions. Starałam się niewiele zmieniać w wielkościach czy przesunięciu elementów (jak tylko próbowałam wszystko się sypało... ot początki) ale jednak stworzyć zupełnie inną przestrzeń, inaczej podzieloną i sprawiającą bardzo odmienne wrażenie. Stąd też układ horyzontalny i zazwyczaj nieograniczona wizualnie przestrzeń poniżej tytułu. Ten szablon piłkarski to jednak z wielu wizualnych powodów wyjątek od reguły chociaż, de iure, to on zapoczątkował całą serię typu A.


4 szablon piłkarski

Szablon sportowy 04 - piłkarski brązowy,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Mimo licznych zmian szablon cieszy się raczej umiarkowaną popularnością. Stworzony jest z właściwych skrawków i czasem zastanawia mnie co z nim jest nie tak... Czy problemem jest towarzystwo w jakim był prezentowany? Zielony szablon piłkarski jest dużo bardziej jaskrawy i rzucający się w oczy. A może to zbyt stonowana kolorystyka? Szablon jest przytłumiony i spokojny, może dla niektórych ponury. Próbuję odkryć jego sekret bo bardzo go lubię, dużo bardziej niż pierwszy piłkarski, który tu zrobiłam.
A może jest trochę niespójny? Jest pełen różnych nietypowych dla mnie elementów...

Adres szablonu: http://sportowy04szablonkatemac.blox.pl

fragmenty szablon sportowy 04

Uwagi o szablonie
szerokość szablonu 770px
szerokość głównej szpalty 510px
szerokość bocznej szpalty 180px
kolor tła jasne (#ffe9d4)
kolor tekstu grafitowy (#3B3128)
kolor linków brązowy (#7C6D53)
pozostałe kolory kremowy (#EEC990)
krój użyty w notce Courier New
wielkość tekstu notki wartość bezwzględna: 12px
interlinia w notce wartość względna: 1.5em
maksymalna wielość elementów graficznych w notce 500px
css-owe ramki przy grafikach tak
background: #ffe9d4;
padding: 3px;
border: #fef4ea 2px solid;
wypunktowanie/numerowanie automatyczne
pogrubienie/kursywa automatyczne
blok cytatu (blockquote) przesunięcie, zmiana kolorów, ramka
nagłówki w notce (h1, h2, h3, h4, h5, h6) automatyczne
wyróżnienie akapitów automatyczny odstęp
baza bloksowa stary kod: 2themeD Connectionsstary kod, szablon Connections
skrypty użytkowników, wklejki avatary w komentarzach, Ostatnie komentarze, zwijane zakładki

dodatkowe klasy i identyfikatory

#uStopka - dodawanie udawanej stopki
#menuTop - górne menu (długość 770px)

.boks - kontener z treścią w bocznej szpalcie
.tyt - etykieta tytułowa boksów w bocznej szpalcie

Jak na typowy areas przystało jasny tytuł bloga umieszczony jest na wzorzystym horyzontalnym tle umieszczonym w body. Nietypowa jest czcionka, bardzo rzadko używam monospace w szablonach. Lubię je ale kształtem swoich liter wydają mi się trudniejsze do płynnego czytania (może przez te wszystkie książki i skrypty uczelniane, które musiałam na studiach czytać - denerwował mnie wtedy ten maszynowy wygląd liter w książce). Nietypowe są rameczki wokół każdego postu. Początkowo były bardziej wyraziste ale Irytek miała rację, zupełnie swoim żółtawym kolorem nie pasowały. Teraz są niemal niewidoczne, w kolorze tła.

Jeżeli chcesz wprowadzić zmiany w szablonie to nie krępuj się. Proponuję zapoznać się z kilkoma przykładowymi instrukcjami:

poniedziałek, 12 września 2011, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Każdy szablon można zmienić: spotrowy na kulinarny z szablony katemac
Temat szablonu to rzecz względna. W dużej mierze ten temat definiowany jest przez główną ilustrację. Wystarczy wymienić jedno zdjęcie i temat zmieniony. Co innego klimat , to coś bardziej nieuchwytnego. Wybierając szablon należy znaleźć swój klimat, ... »
Wysłany 2011/09/19 16:32:38
Każdy szablon można zmienić: sportowy na literacki z szablony katemac
Temat jest chyba jednym z najbardziej istotnych wyznaczników wyboru szablonu. Przypisując szablon do jakiegoś tematu zawsze waham się, odnoszę wrażenie, że określając z góry szablon zamykam innym drogę do skorzystania z niego. Temat zazwyczaj ... »
Wysłany 2011/09/28 19:41:15
Komentarze
felicja79
2011/09/13 21:47:15
Szablon jest bardzo ładny i oryginalny. Wiem jednak, co mi się w nim bardzo nie podoba i dlaczego bym go nie wybrała pisząc bloga np. o piłce noznej :-)
Nie podoba mi się mianowicie tło, które zlewa się z szeroką i wąską szpaltą. Brakuje mi wyraźnych ramek i granic. Mam szeroki monitor i na nim ten blog wygląda przez te tło kiepsko.
Za to bardzo podobają mi się linki z piłeczką po boku i do tematyki fajnie pasuje czcionka.

Przy okazji poprzedni prezentowany szablon na blog o Karaibach, jest po prostu rewelacyjny. Wielkie brawa za niego. Kolorowy, indywidualny, oryginalny, ale w Twoim stylu :-)
-
kate_mac
2011/09/20 18:40:45
@felicja
Nie pomyślałabym o tym ale faktycznie jak zaczęłam robić szablony o takim układzie (a mój własny karmazynowo-brązowy był właśnie taki i był pierwszym najpierwszym) to korzystałam z monitora o innych proporcjach, rozdzielczość też miałam ustawioną mniejszą... Teraz chociaż nadal mi taki układ odpowiada to rozumiem dlaczego w niektórych przypadkach taka pusta przestrzeń będzie wyglądała na przeskalowaną. Ostatnio niczego w takim typie od nowa nie robiłam i faktycznie dodaję teraz niemal zawsze ograniczenia wizualne po bokach.
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...