O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

Ilustrowany przewodnik po bloksie - Dodawanie dodatków

DeBergerac kiedyś, bardzo dawno temu, stworzył rewelacyjne animowane samouczki dla początkujących. W większości gdy piszę o jakiejś zmianie któryś raz z kolei, zapominam, że ktoś może czytać ten właśnie wpis na blogu jako pierwszy, że nie wie zupełnie co mam na myśli pisząc przejdź do arkusza stylów, albo wklej kod w polu na kod HTML.

Dodatku

Wracając do tych animowanych samouczków to od dawna nie są już dostępne. DeBergerac napisał:

Żeby ułatwić osobom początkujacym instalowanie u siebie na blogu różnorakich gadżetów, z tych co je tu publikuję, tudzież (nie będę ukrywał) by raz na zawsze odpowiedzieć na wszelkie pytania typu "a co to znaczy wrzucić do zasobów" ;) postanowiłem zrobić animowane instrukcje tłumaczące jak takie bardziej zaawansowane czynności się wykonuje. W myśl przysłowia, że obraz jest wart tysiąca słów a film - miliona (dolarow zazwyczaj).

Ja filmu nie zrobię ale mam dla was Ilustrowany przewodnik po bloksie. Najdokładniej jak potrafię przedstawiam najbardziej oczywiste posunięcia. Zacznę od dodawania dodatków do bloga. Wielokrotnie pisałam o dodatkach, zarówno tych stworzonych przez inne osoby czy udostępnione przez różne serwisy. Nawet ostatnio pokazywałam przykładowy kod utworzony dla górnego menu. Teraz pokażę bardzo dosłownie jak odnaleźć część gdzie dodajemy dodatki w postaci kodu HTML.

W skrócie to oczywiście:

Edycja bloga -> USTAWIENIA -> BOCZNA SZPALTA -> Dodatki

zapraszam jednak do rozwinięcia.

Dodawanie dodatków do pola na kod HTML

Zaczynamy oczywiście od zalogowania się do bloga. Ja mam kilka i najczęściej loguję się przez główna stronę bloksa. Wpisujemy więc na pasku adresu: blox.pl

www.blox.pl

Odnajdujemy pole na login i hasło. W przypadku sporej części serwisów będzie ono znajdowało się w prawym górnym rogu. Dokładnie tak jest i na bloksie. Wpisujemy własny login i hasło do konta.

logowanie na blox.pl

Otworzy nam się teraz dostęp do nowej karty nazwanej TWOJE BLOGI. Wyświetlać się nam będzie lista wszystkich blogów których właścicielami jesteśmy i wszystkich do których mamy dostęp. Odszukujemy ten do którego chcemy dodać dodatki. Kiedyś lista była alfabetyczna, teraz blogi wyświetlają się według chronologii aktualizacji (z małym zastrzeżeniem, które opiszę przy innej okazji aby nie utrudniać tej prostej instrukcji). Klikamy w słowo edytuj.

przejście do edycji bloksa

Edycja otwiera nam się na głównej karcie gdzie widzimy ostatnio napisane wpisy i możemy dodawać nowe. Przechodzimy do ustawień. Zakładka ta znajduje się w górnym kolorowym menu, to ta na pomarańczowym tle.

Ustawienia bloksowe

Po kliknięciu zmieni się nam dolne menu. Zamiast dostępu do notek, kategorii, tagów, itp. mamy do wyboru różne ustawienia. Główne dotyczą tytułu czy opisuj bloga. Nas interesuje BOCZNA SZPALTA. Czasami chcielibyśmy dodać wklejkę w innym miejscu na blogu ale blox udostępnia tylko to tak więc niemal zawsze tutaj trzeba będzie wkleić kod a z jego wyświetlaniem poradzić sobie w inny sposób. Przechodzimy do BOCZNEJ SZPALTY.

Przejście do edycji bocznej szpalty

W BOCZNEJ SZPALCIE ustawić możemy kilka różnych rzeczy. Tutaj zdecydujemy o wyświetlaniu wyszukiwarki, bocznego menu z listą dziesięciu linków do najnowszych wpisów na blogu, itd. Przewijamy stronę nieco niżej i dochodzimy do części Dodatki.

Dodatki na bloga Blox.pl

Mamy tu okno nazwane Pole na dodatkowy kod HTML. To właśnie tutaj wpisujemy kod html każdego dodatku, wklejki, widgetu...

Proste, nieprawdaż?

niedziela, 16 października 2011, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Ilustrowany przewodnik po bloksie - Wprowadzanie zmian w szablonie z szablony katemac
Sezon świąteczno-urodzinowy rozpoczęty. Będzie teraz mniej czasu ale na szczęście przygotowałam kilka notek na zapas. Następna jeszcze przed środą. Dlaczego sezon świąteczno-urodzinowy? Moja siostra zawsze mówi, że dla niej sezon świąteczny rozpoczyna ... »
Wysłany 2011/11/27 08:46:56
Komentarze
pawel-mysliwiec
2012/07/30 20:03:18
Mam głębokie wrażenie ,że jest to o mnie ,ze wskazaniem - dla mnie, szkoda tylko, że jeszcze nie takie proste, ale z czasem coś tam z tego będzie.
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...