O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

Reliefowe szablony

Reliefowe szablony nie są doskonałe. Brakuje im nieco miękkości, czegoś przyjaznego i osobistego. Uznałam je jednak za skończone bo tą osobistość ma zapewnić użytkownik szablonu. Taki szeroki projekt pasuje tylko do treści wizualnych z niewielkimi opisami więc nie wiedząc co na blogu się znajdzie nie chciałam za bardzo nadawać mu tematu czy stylu.

Połączony efekt szablonu i własnej ilustracji wychodzi natomiast doskonale co mogę potwierdzić własnym doświadczeniem bo na dwóch swoich innych blogach wykorzystałam karminowy i amerykański.

Ilustracje tytułowe na poniższych zrzutach są zupełnie przykładowe i nawet ich w szablonie nie umieszczałam.


07 reliefowy beżowo karmazynowy

Szablon 07 reliefowy, beżowo-karminowy,
na nowym kodzie, dla blogów na blox.pl. -935px- 


08 reliefowy amerykański

08 szablon reliefowy, czerwono-niebieski,
na nowym kodzie, dla blogów na blox.pl. -935px- 


09 szablon reliefowy, czarny

09 szablon reliefowy, czarny,
na nowym kodzie, dla blogów na blox.pl. -935px- 


Wszystkie one są na nowym kodzie, mają wszystkie elementy wąskiej szpalty zarówno na stronie głównej jak i stronach z pojedynczymi wpisami tylko, że jest ona umieszczona pod treścią główną. Udało mi się znaleźć sposób na konkretne określenie jej szerokości przy jednoczesnym elastycznym umieszczeniu dolnego tła, które rośnie wraz z treścią poboczną. Kod do górnego menu mają opisany ale w szablonach na nowym kodzie dodaję mu nieco inny identyfikator (#menu-top).

Nie przygotowałam wersji w pełni dwukolumnowej ale za to zrobiłam coś na kształt... Dla każdego z szablonów przygotowałam trzy wersje z bezwzględnie wypozycjonowanymi elementami z treści pobocznej, są to odpowiednio kategorie, zakładki bądź dodatki. Należy być tylko ostrożnym po przy takim pozycjonowaniu może się pojawić problem na stronie z pojedynczym wpisem gdy ten będzie krótszy niż element pozycjonowany.

niedziela, 05 lutego 2012, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
amaranthrose
2012/02/06 15:19:22
Hej!
Mam do Ciebie prośbę.
Szukam osoby która zrobiłaby nowy szablon na mój blog.
Obecny szablon podoba mi się, ale jest zbyt wąski i rozmiar zdjęć też jest zbyt mały.
Mogłabyś zrobić go dla mnie?
czekam na odpowiedź
-
2012/02/08 19:07:53
Cześć
w zasadzie też poszukuję szablonu (jak amaranthrose :-) ) tak szerokiego żeby można wkleić fotki o szerokości 1000px. Może dopowiem, że przez długi, długi czas poszukiwałem... aż w końcu się poddałem i coś tam próbowałem modyfikować w szablonach, które były dostępne. Dziś - po roku - zaryzykowałem nowe poszukiwanie i trafiłem na Twoje szablony "reliefowe" na fotki do 935px :-)
Czuję, że to może będzie bomba! - bo chyba udało by (mi?) się poszerzyć przestrzeń na notki. Ale nie za bardzo wiem co to znaczy "reliefowy"? i czy można zmniejszyć lub poukrywać w podstronach elementy, które ulokowałaś na dole szablonu: tagi, ostatniewpisy, archiwum, kategorie?
Piszę chaotycznie bo bardzo się śpieszę - być może już przedstawiłaś już gdzieś odpowiedzi na moje pytania na pewno będę szukał i czytał. Ale może na szybko rzekniesz słowo lub dwa którymi albo rozwiejesz albo potwierdzisz me oczekiwania :-)

pozdrowienia
wujekbronek czyli Piotr :-)

ps
no chyba, że w ogóle można u Ciebie zamówić (lub poprosić :-) ) szablon autorski :-)
-
kate_mac
2012/02/09 12:58:13
@amaranthrose
Udostępniam szablony o różnych rozmiarach i zawsze je podaje więc wystarczy poszukać. Część z nich jest nawet już posegregowana wg. wymiarów zdjęć w notce www.delicious.com/szablonykatemac/tag_bundle/maksymalny%20rozmiar%20ilustracji%20w%20notce (chmurka dostępna jest na każdym blogu z szablonem)
Jeżeli jesteś zainteresowania indywidualnym szablonem albo konkretnymi zmianami w istniejącym to poważne propozycje współpracy przyjmuję na adres mailowy (szablonykatemac@gmail.com)
-
kate_mac
2012/02/09 13:37:39
@wujekbronek

Szablonu na zdjęcia 1000px nie mam i chyba nawet nie polecam. Maksymalny wymiar szablonu na bloga nie powinien przekraczać 996px (tak aby się zmieścić w oknie przeglądarki ekranu o szerokości 1024px; wiem że większość korzysta z większych rozdzielczości ale coraz popularniejsze są też mniejsze związane z bardziej mobilnymi urządzeniami)

Relief to rodzaj płaskorzeźby i tylko w takim znaczeniu tego słowa tu użyłam.

Poukrywać elementy wąskiej szpalty można i nie jest to nawet specjalnie kłopotliwe układanie treści pobocznej. Ja uznałam ich obecność na wszystkich podstronach za atut. Powyższa instrukcja podpowie jak schować je całkowicie. Można to oczywiście zrobić tu tylko na podstronach, zostawiając na głównej ale to wymaga nieco rozszerzonej instrukcji, której jeszcze nie napisałam albo po prostu zmiany szablonu bazowego ale to może wiązać się z koniecznością jednej czy dwóch poprawek więc też jest to poważniejsza instrukcja.
Oczywiście od strony technicznej nie ma problemu z poszerzeniem tego projektu. Ale ponownie wymaga to dokładniejszej instrukcji, której póki co nie napisałam. Szablon jest na nowym kodzie i wszelkie instrukcje opisujące zmiany na starym nie są adekwatne do niego.

Zaletą nowego kodu (z Twojego punktu widzenia choć moim zdaniem ;P) est to, że nie wymaga żadnego kombinowania aby przenieść wąską szpaltę na dół. Na starym zrobiłam taki jeden ale był on raczej kulawy :D Jednokolumnowe szablony dobrze wychodzą tylko na nowym kodzie.

Można u mnie zamówić szablon autorski, zarówno cały jak i powierzyć mi przerobienie jakiegoś ogólnodostępnego. Jeżeli chciałbyś abym spreparowała Ci reliefowy na określony wymiar to zapraszam do kontaktu mailowego (szablonykatemac@gmail.com), porozmawiamy o szczegółach i ustalimy co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Szablony na starym kodzie będą tylko dwukolumnowe a więc wąska szpalta będzie zajmowała Ci miejsce, ze względów praktycznych polecam jej umieszczenie po prawej.
Z szablonów łatwych do poszerzenia albo przyjaznych dużym zdjęciom polecam te:
katemac06szablon.blox.pl można poszerzyć, dostępny jest też w dwóch innych kolorach
filmowy05szablonkatemac.blox.pl można poszerzyć choć nie pamiętam czy ułożeni tego zdjęcia z boku nie sprawi problemu
serdeczny09szablonkatemac.blox.pl/html można poszerzyć, dostępny też z granatowym topem
57szablonkatemac.blox.pl dostępne jeszcze dwie inne wersje, można poszerzyć albo przykleić do lewej krawędzi przeglądarki aby wystające zdjęcia były dobrze widoczne
05szablonkatemac.blox.pl dostępne jeszcze dwie inne wersje, można poszerzyć
filmowy01szablonkatemac.blox.pl można poszerzyć albo przykleić do lewej krawędzi przeglądarki aby wystające zdjęcia były dobrze widoczne, dostępny też z czerwonymi linkami
43szablonkatemac.blox.pl/html można poszerzyć albo przykleić do lewej krawędzi przeglądarki aby wystające zdjęcia były dobrze widoczne, dostępny jako lewostronny jeszcze w dwóch innych wersjach
39szablonkatemac.blox.pl można poszerzyć
sportowy05szablonkatemac.blox.pl można poszerzyć, dostępny w trzech innych kolorach

03szablonkatemac.blox.pl ten ma określoną szerokość ale od razu jest przyklejony do lewej krawędzi


Instrukcja do poszerzania na przykładzie szablonu Light
szablonykatemac.blox.pl/2011/12/Poszerzanie-szpalt-w-szablonie-19-Light.html


Ja bym Ci polecała odpowiednio spreparowany czarny reliefowy ale jeżeli nie przeszkadza Ci wąska szpalta to ze starymi powinieneś sam sobie poradzić. Tylko uważnie licz piksele.
-
2012/02/09 22:36:54
dzięki, dzięki, dzięki :-)
najpierw na spokojnie przetrawię wszystko co napisałaś :-)
-
kate_mac
2012/02/12 13:25:19
@wujekbronek
nie ma problemu, zastanów się na spokojnie; ja zawsze wybieram opcję "zrób to sam" bo mam wtedy większą kontrolę i dużo się przy tym mogę nauczyć ale dla większości laików wygodniej będzie powierzyć pieczę nad takimi zmianami komuś innemu;
kilka miesięcy temu czytałam taki artykuł o wypożyczaniu różnych rzeczy, takich jak np wiertarka; większość ludzi nie potrzebuje wiertarki tylko dziury w ścianie; tak samo większość osób nie potrzebuje znać się na CSS czy budowie własnego blogaska; zamiast więc poświęcać masę czasu na zdobycie umiejętności, których nigdy więcej się nie będzie potrzebowało ekonomiczniej jest wypożyczyć wiertarkę :D
-
2012/02/19 01:24:16
"Jeżeli chciałbyś abym spreparowała Ci reliefowy na określony wymiar to zapraszam do kontaktu mailowego (szablonykatemac@gmail.com)"

... tak zrobiłem :-)
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...