O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

FAQ - tytuł notki linkiem do niej

Maile szablonowe

Dzisiejsze pytanie się zdarza. Nie jest ono bardzo częste ale wystarczająco bym mogła powiedzieć, że się powtarza. Odpowiedz nie ma nic wspólnego z szablonem, a w każdym bądź razie z jakimkolwiek szablonem użytkowników. Jeżeli coś nie jest linkiem to nie mogę poprzez CSS sprawić, że się nim stanie.

Witam, korzystam z szablonu Times New Roman i mam takie pytanie: jak sprawić, żeby tytuł notki wyświetlanej na gównej stronie bloga można było kliknąć i znaleźć się na stronie poświęconej wyłącznie tej notce (tak jak to jest u Ciebie i chyba na wszystkich blogach)??

Zacznijmy od odpowiedzi. Jeszcze raz powtórzę: to nie o szablon chodzi tylko o ustawienia własne. Przejdź do edycji bloga, wybierz zakładkę WYGLĄD, następnie przejdź do ostatniej części: POZOSTAŁE i zaznacz Tak przy zdaniu Optymalizuj szablon pod wyszukiwarki.

edycja blogu -> WYGLĄD -> POZOSTAŁE -> Optymalizuj szablon pod wyszukiwarki

Teraz małe wyjaśnienia. Kiedyś bloksy nie miały linkujących tytułów notek. Żaden z blogów nie miał. Dopiero przy okazji nieco większych zmian w kodach HTML dodano do tytułów notek linki. Ta partia zmian nazywana była zmianami SEO. Jej głównym elementem było dodanie znaczników nagłówków tak aby treść bloga zyskała czytelną hierarchię.

Pozostałe ustawienia - optymalizacja - dodatkowe wyjaśnienia

Problem polega na tym, że jest to rzecz istotna dla kogoś, kto interesuje się tym, jak jego blog jest zbudowany i dlaczego właśnie tak. Dla większości laików liczy się tylko to co widać gołym okiem czyli de facto linkujący tytuł notek. Dlatego niewielki opis, wyświetlający się po najechaniu kursorem na pytajnik obok zdania Optymalizuj szablon wyszukiwarki trudno nazwać wystarczającą wskazówką.

Lepiej już chyba sprawdziłoby się zatytułowanie tego elementu: Czy tytuł notki ma być linkiem (i inne)? Bo powiedzcie mi, kto z was specjalnie szukałby opcji dodania lepiej indeksowanych tagów html do własnego bloga? Już nawet hasło pod wyszukiwarki, niby trochę lepsze ale jednak grożące zmianą w wyglądzie szablonu będzie wręcz zakrywało swoją siłą fragment o linkujących tytułach wpisów.

PS. Na nowym kodzie oczywiście żadnych zmian SEO nie było po powstał później


Notki na podobne bądź powiązane tematy:

sobota, 27 października 2012, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: oli, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/11/01 18:52:36
Witaj! Twój blog to dla mnie nieoceniona pomoc przy tworzeniu bloga. Dopiero zaczynam się uczyć, a dzięki Tobie potrafię już zmieniać na razie najprostsze rzeczy na blogu:) Utknęłam jednak przy tytule bloga :/ Próbowałam zmienić położenie zarówno tytułu bloga jak i jego opisu względem obrazka, który jest w tle. Zmieniam położenie jednego, a same przesuwają mi się pozostałe dwa. Mogę przesuwać tytuł i opis w prawo i lewo, wtedy nic się nie dzieje, ale chciałabym, żeby opis był bezpośrednio pod tytułem bloga. Jak staram się przesunąć opis w górę poprzez użycie marginesu czy text-align to tytuł też mi ucieka w górę:( Wiesz co może być przyczyną i gdzie szukać błędu? Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź!
-
kate_mac
2012/11/02 09:49:10
@oli
Musiałabym zobaczyć 'pacjenta'. Wszystko zależy od tego, który element opisujesz. Są osobne selektory dla całości i dla poszczególnych części. do tego dochodzą 'przeglądarkowe' cechy pewnych znaczników. Nie napisałaś też, czy szablon jest na nowym czy starym kodzie. Troszeczkę o selektorach związanych z tytułem jest w tej notce szablonykatemac.blox.pl/2012/01/FAQ-zastepowanie-tytulu-bloga-obrazkiem.html Notka dotyczy starego kodu ale w komentarzach są odwołania do odpowiednich selektorów z nowego kodu.
Bez zobaczenia 'pacjenta' niewiele więcej jestem w stanie Ci powiedzieć tak w ciemno. Aby coś poradzić musiałabym wiedzieć, co i przy jakich selektorach wpisujesz.
-
marekolgier
2018/08/20 11:11:32
Bardzo dobry wpis, bo właśnie szukałem takich danych na ten temat. Powiem szczerze że ciężko dokopać się do takich opcji własnych w tych szablonach ale da radę.
-
2018/09/06 08:17:43
Przydatna sprawa, ogólnie to warto mieć też responsywną tą stronę bo jednak teraz sporo ludzi przegląda treści na tablecie czy komórce i warto wyjść temu naprzeciw.
______________
3dfly.pl/pl/oferta/drukarki-przemyslowe-3d.html
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...