O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
Blog > Komentarze do wpisu

Irytek

Cały tydzień zastanawiałam się jak napisać tą notkę. Nadal nie wiem czy to najwłaściwszy sposób... Zmarła jedna z bloksowych blogerek, szablonistka. Od dłuższego czasu nie robiła już szablonów ale wielu z was nadal korzysta ze zrobionych przez nią szablonów bo charakteryzują się dużym spokojem i prostą elegancją. W dalszym ciągu je polecam i będę dalej polecała bo to dobre rozwiązania.

Dziś chciałam się podzielić wspomnieniem o życzliwej osobie, która bardzo pomogła mi gdy zaczynałam robienie szablonów. Nie znałyśmy się z Irytkiem prawie wcale, jedyną wspólną rzeczą o której rozmawiałyśmy to bloksowe szablony co w żaden sposób nie wpływa na fakt, że jest mi bardzo przykro z powodu jej śmierci.

Wielokrotnie wspominałam, że szablonowanie zaczęłam od chęci wprowadzenia zmian we własnym szablonie. Potem była próba zrozumienia jak te strony internetowe działają i jak można pozmieniać swoją aby wyglądała tak jak ja chcę. Tak zaczął się ten blog. Dopóki nie odkryłam, że HTML powiązany jest z CSS poruszałam się nieco po omacku i nie wiem czy gdyby nie Irytek to nie zrezygnowałabym dość wcześnie.

To Irytek właśnie pierwsza zainteresowała się tym co tutaj robię na tyle by podsunąć mi kilka rad. To był dla mnie duży internetowy krok, zupełnie obca osoba jest na tyle zainteresowana tym samym co ja aby podzielić się swoim doświadczeniem i współdzielić proces uczenia się. To ona też, z bardzo dużą życzliwością namówiła mnie abym przestała marudzić że nie rozumiem wszystkiego i zaczęła po prostu robić. Zawsze uważałam, że bez niej nie zaczęłabym. Że skończyłoby się na słomianym zapale. Nie doszło do tego bo Irytek mnie kontrolowała i motywowała.

Wydaje mi się, że każdy kto tworzy coś aby się tym podzielić potrzebuje jakiejś formy rekompensaty. Ja lubię się uczyć więc to że coś potrafię, że robię coś coraz lepiej jest dla mnie dużą radością. Na początku jednak, gdy moje umiejętności w żaden sposób nie były w stanie dogonić zamierzeń potrzebowałam życzliwej osoby, która będzie zainteresowana tym samym co ja i tą osobą była dla mnie Irytek. Często zapętlam się w dążeniu do zrobienia czegoś najlepiej jak to możliwe i potrzebuję czasami kogoś kto przywróci mi właściwą perspektywę i tą osoba była dla mnie Irytek.

Była otwartą, serdeczną osobą, ciekawą świata i zainteresowaną różnymi rzeczami. Nie krępowała się sama zadawać pytania i z życzliwością sama udzielała odpowiedzi.

Rodzinie i bliskim składam najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje.

niedziela, 06 stycznia 2013, kate_mac

Społecznościowo


Polecane wpisy

  • Trzy miesiące

    Nawet nie wiem od czego zacząć. To oczywiście notka aktualnościowa więc cała masa rzeczy plącze mi się po głowie... Zacznijmy może od tego, że mimo iż w czasie

  • Lubię ziemniaki

    Wydawało mi się, że może dwa tygodnie blogowania mi gdzieś uciekły a tu patrzę i ostatni wpis był miesiąc temu. Czy wydarzyło się coś konkretnego? Nie bardzo. Ś

  • spis treści

    Myślałam o różnych rodzajach spisu treści. Układam poszczególne notki w grupy i staram się aby miały zawsze chociaż jeden wspólny tag. Poprawiając notki dzielę

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
avo_lusion
2013/01/06 22:44:57
Smutna wiadomość... Brak słów. Jej szablony znałam, wciąż się na nie natykam u blogerów.
-
noirdesir2
2013/01/14 11:43:30
o rany... :( korzystałam z jej szablonu dość długo, bardzo mi się podobało to co stworzyła... i miała czarnego kotka jako znak rozpoznawczy, co bardzo pasowało do mojego bloga.. smuuutno...
-
majanaboxing
2013/01/15 14:11:23
Witaj.
Smutno ,przykro i pusto bez Irytka.
To co piszesz o Niej , to cała prawda. Irytek bezinteresownie, życzliwie i cierpliwie wszystko tłumaczyła. Na jej bloga trafiłam, kiedy sama założyłam bloga , pomagała mi przy szablonie, wyjaśniała cierpliwie i tłumaczyła.
Założyłyśmy nawet roboczego wspólnego bloga, na którym mnie uczyła podstaw szablonu. Ten szablon,który mam na swoim blogu zrobiła dla mnie, już kiedy nie robiła szablonów na zamówienie. Ten był dla mnie niespodzianką, zrobiła go sama od siebie, dla mnie...
Jest jedyny i mój...
Irytek zawsze będzie w nim żyła. Zawsze będę o niej pamiętać.

Pozdrawiam Cię.
Majana

-
kate_mac
2013/01/24 17:30:18
@avo_lusion, noirdesir2, majanaboxing
Trudno powiedzieć mi, że bardzo brakuje mi Irytka bo znałyśmy się bardzo słabo i kontaktowałyśmy bardzo nieregularnie ale była ważną dla mnie osobą i zawsze będę o Niej pamiętać. Informacja o Jej śmierci bardzo mnie zasmuciła.
-
sabiat
2013/02/24 12:10:27
Ludzie odchodzą od nas dwa razy, raz kiedy żegnamy ich na cmentarzu, drugi kiedy znikają z naszej pamięci i serc.
Właśnie uruchomiliśmy nowy blog na Jej szablonie...
-
Gość: , *.net.stream.pl
2013/07/26 00:13:08
dokładnie taka była, przyjazna wszystkim i bezinteresowna, pamiętajcie o niej:)
-
Gość: unterberg, *.hsi.glasfaser-ostbayern.de
2017/04/27 22:02:23
Nie potrafię zapomnieć o Niej...
-
Gość: Speed Test, 77.243.191.*
2018/07/25 12:44:29
Sat24, Sat 24
Pogoda, Prognoza pogody
National Forecast
Weather Forecast
Wetter, Wettervorhersage, Wetterbericht
Meteo, Previsioni Meteo Italia
Météo France
United Kingdom Weather
Clima de Espana
Väder
Australia Weather
Canada Weather
Vr
Vejr
Clima


Clima
Wetter
Weer
New Zealand Weather
Ireland Weather

Test prędkości internetu
Speedtest, Speed Test
DSL Geschwindigkeit testen
Test di velocit Internet
Test de velocidad
Test de vitesse Internet
-
2018/09/06 12:25:32
speed test! ty kurwo spamerska! wykurwiaj z tymi linkami
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...