O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
środa, 21 stycznia 2009

Po miesięcznej nieobecności na blogu powracam z nowym szablonem. Szablon gotowy był od dawna tylko jakoś nie zebrało mi się na napisanie o tym i udostępnienie go. Niestety tak już mam, że choć wiem co i wiem jak to najczęściej nie chce mi się tego pisać. Ale ale… święta dawno minęły pora wracać do blogowania. Ponadto wszystkim szturchającym mnie dziękuję za zainteresowanie.

szablon ręczny 06 - z drzewem
szablon ręczny 06 - z drzewem

szablon ręczny 07 - z drzewem
szablon ręczny 07 - z drzewem

Uwagi:

  • Szablon z drzewem występuje od razu w dwóch stronnościach. Spowodowane jest to przede wszystkim faktem iż samo drzewo lepiej wygląda gdy jest po lewej stronie ale w połączeniu z pozostałymi elementami blogowymi korzystniej całość prezentuje się w wersji prawostronnej i tą właśnie polecam.
  • Sposób opisywania pewnych elementów powtarza się w szablonach robionych w tym samym okresie. Ostatnio z chęcią wyróżniam element ostatnie notki, tym razem natomiast elementy wąskiej szpalty podzieliłam na te dotyczące bloga (archiwum, o autorze i ostatnie notki) i te „zewnętrzne” (zakładki i dodatkowe wklejki takie jak dodatki blogfrogowe czy tagi z delicious)
  • Starając się opierać opanowującej mnie ostatnio gigantomanii szablon jest zwarty i drobny. Nagłówki są wyróżnione odstępami i kapitalikami a nie jak to bywało w poprzednich szablonach pismem o dużym stopniu.
  • Wykorzystany w szablonie krój to Trebuchet MS i Georgia
  • maksymalna szerokość zdjęć i grafik to 480px
  • oba szablony zostały dopasowane do skryptów: zwijane archiwum (testblog), ostatnie komentarze (testblog), zwijane zakładki (experymenty informatyczne), avatary z MBL w komentarzach (pioornik), wpisy z blogów (blogfrog), nowe blogi (blogfrog), tagi delicious na blogu
Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...