O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
niedziela, 06 stycznia 2013

Cały tydzień zastanawiałam się jak napisać tą notkę. Nadal nie wiem czy to najwłaściwszy sposób... Zmarła jedna z bloksowych blogerek, szablonistka. Od dłuższego czasu nie robiła już szablonów ale wielu z was nadal korzysta ze zrobionych przez nią szablonów bo charakteryzują się dużym spokojem i prostą elegancją. W dalszym ciągu je polecam i będę dalej polecała bo to dobre rozwiązania.

Dziś chciałam się podzielić wspomnieniem o życzliwej osobie, która bardzo pomogła mi gdy zaczynałam robienie szablonów. Nie znałyśmy się z Irytkiem prawie wcale, jedyną wspólną rzeczą o której rozmawiałyśmy to bloksowe szablony co w żaden sposób nie wpływa na fakt, że jest mi bardzo przykro z powodu jej śmierci.

Wielokrotnie wspominałam, że szablonowanie zaczęłam od chęci wprowadzenia zmian we własnym szablonie. Potem była próba zrozumienia jak te strony internetowe działają i jak można pozmieniać swoją aby wyglądała tak jak ja chcę. Tak zaczął się ten blog. Dopóki nie odkryłam, że HTML powiązany jest z CSS poruszałam się nieco po omacku i nie wiem czy gdyby nie Irytek to nie zrezygnowałabym dość wcześnie.

To Irytek właśnie pierwsza zainteresowała się tym co tutaj robię na tyle by podsunąć mi kilka rad. To był dla mnie duży internetowy krok, zupełnie obca osoba jest na tyle zainteresowana tym samym co ja aby podzielić się swoim doświadczeniem i współdzielić proces uczenia się. To ona też, z bardzo dużą życzliwością namówiła mnie abym przestała marudzić że nie rozumiem wszystkiego i zaczęła po prostu robić. Zawsze uważałam, że bez niej nie zaczęłabym. Że skończyłoby się na słomianym zapale. Nie doszło do tego bo Irytek mnie kontrolowała i motywowała.

Wydaje mi się, że każdy kto tworzy coś aby się tym podzielić potrzebuje jakiejś formy rekompensaty. Ja lubię się uczyć więc to że coś potrafię, że robię coś coraz lepiej jest dla mnie dużą radością. Na początku jednak, gdy moje umiejętności w żaden sposób nie były w stanie dogonić zamierzeń potrzebowałam życzliwej osoby, która będzie zainteresowana tym samym co ja i tą osobą była dla mnie Irytek. Często zapętlam się w dążeniu do zrobienia czegoś najlepiej jak to możliwe i potrzebuję czasami kogoś kto przywróci mi właściwą perspektywę i tą osoba była dla mnie Irytek.

Była otwartą, serdeczną osobą, ciekawą świata i zainteresowaną różnymi rzeczami. Nie krępowała się sama zadawać pytania i z życzliwością sama udzielała odpowiedzi.

Rodzinie i bliskim składam najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje.

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...