O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
wtorek, 27 grudnia 2011

Wbrew moim oczekiwaniom szampańska zabawa nie jest popularnym tematem szablonów. Jest jednak kilka które kojarzą mi się choć trochę z dobrą zabawą, wszystkie zgrupowałam na liście: Wino, kobiety i śpiew. Kilka z nich, moje faworyty, przedstawiam poniżej, dodaję też alternatywne uaktualnione kody do szablonów.

Po zmianach, notki w każdym z szablonów pomieszczą ilustracje o maksymalnej szerokości 500px.

butik6 http://szblonc.blox.pl madziaaa26 http://szablonmadzi28.blox.pl madzia_80 http://7bymadzia.blox.pl pointlessnostalgic http://mmonroe.blox.pl madzia_80 http://11bymadzia.blox.pl

Aby skorzystać ze zaktualizowanego szablonu:

  1. Zostaw komentarz (na blogu z oryginalnym szablonem)
  2. Skopiuj oryginalny szablon (przycisk "ładny blox")
  3. Wejdź w edycję wyglądu bloga i upewnij się, że wybrany jest właściwy (przy szablonach podaję na jakiej bazie są one zrobione) bloksowy szablon
  4. Przejdź do edycji CSS i zastany tam kod zastąp tym udostępnionym tutaj przeze mnie

Na koniec tego wstępu małe wyjaśnienie dlaczego zamiast zrobić własne szablony, nawet inspirowane poniższymi, bawię się we wprowadzanie poprawek z których zapewne mało kto skorzysta. Powód jest prosty: sama takich szablonów bym nie zrobiła. Nawet jakbym miała wykorzystać te same kolory, układy, zdjęcia i tak wyszłoby mi coś zupełnie innego.

środa, 21 grudnia 2011

Klasyczne szablony są doskonałe (w znaczeniu dokładnie takie jak chcę, nie mam na razie pomysłu na zmiany więc pozostaje mi uznać je za doskonałe). Do każdego z trzech dodałam alternatywne ilustracje tytułowe tak, że jeżeli komuś nie odpowiada tapetowy wzorek można go wymienić na inny. Polecam oryginalny tapetowy dla blogów książkowych a np paskowy dla tych o rękodziele. Na koniec każdej notki dodałam też fragmenty, które opisują jak załadować na swojego bloga wersję lewostronną czy jednokolumnową.


04 klasyczny brązowy

Szablon 04 klasyczny, brązowo-bordowy,
na nowym kodzie, dla blogów na blox.pl. -600px- 


05 klasyczny granatowy

05 szablon klasyczny, granatowy,
na nowym kodzie, dla blogów na blox.pl. -600px- 


06 szablon klasyczny, oliwkowy

06 szablon klasyczny, oliwkowy,
na nowym kodzie, dla blogów na blox.pl. -600px- 


Wszystkie one są na nowym kodzie, mają wszystkie elementy wąskiej szpalty zarówno na stronie głównej jak i stronach z pojedynczymi wpisami. Kod do górnego menu mają opisany ale w szablonach na nowym kodzie dodaję mu nieco inny identyfikator (#menu-top).

wtorek, 13 grudnia 2011

Przedstawiam drobny beżowy szablon, który nazwałam Light. Początkowo nazwa odnosiła się do wyglądu ale przy okazji zmian zwiększyłam jego lekkość opisując niemal cały wygląd kodem CSS. Biorąc pod uwagę pewne zasady i ograniczenia można zrobić z szablonem niemal wszystko, jest bardzo elastyczny. Oznacza to, że jeżeli komuś nie odpowiada jego drobność bez większego problemu może sobie przerobić nieco ten szablon.


szablon 19 z szerszą główną szpaltą

Szablon 19 - Light beżowy, z poszerzoną główną szpaltą
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -670px-


Tym razem poszerzymy główną szpaltę ale tą instrukcję można zastosować do poszerzania dowolnego elementu a już na pewno, i to często z łatwością, do poszerzenia głównej szpalty w w sporej części innych moich szablonów.

W rozwinięciu wpisu znaleźć można:

środa, 07 grudnia 2011

Kiedyś robiłam szablony, które nazwałam Light. Miały zaokrąglenia, cieniowania, nie były zbyt duże, użyłam w nich niewielkich rozmiarów fontu. Nie były złe choć przyznam się, że kolory w jakich je zrobiłam nie były całkiem doskonałe. Niebieski był niezły ale fioletowy już za bardzo fioletowy a słoneczny żółty dostał do towarzystwa brzydki brąz. Jeszcze istnieją ale planuję je zmienić na typ z kolorową beleczką (treść). Ale to w przyszłości. Dzisiaj odnowiony szablon 19 który kiedyś był wyraźnie czerwony z brązowym tłem a teraz jest bardziej beżowy z czerwonymi dodatkami. Czyli to samo ale zupełnie inaczej.


szablon 19 Light beżowy

Szablon 19 Light - beżowy,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -450px- 


Kolory więc są po starym szablonie a wygląd po tych Lightowych ale od strony kodu ten szablon to zupełna nowość. Poza ziarnistym ciemnym tłem w body w szablonie jest jeszcze tylko jedno tło graficzne i jest to ikonka rss. Reszta, wszystkie zaokrąglenia, cienie, ramki wszystko to zasługa CSS3 (moduł dotyczący tła i ramek)

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...