O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
poniedziałek, 26 kwietnia 2010

Zmiany związane z nowym wyglądem bloksa zaowocowały kilkoma utrudnieniami. To co mi najbardziej przeszkadza to lista blogów. Blogi z szablonami od początku zakładam na innym koncie i stosuję określone adresy, które miały mi umożliwić utrzymanie porządku i bezproblemowe odnajdowanie określonych szablonów. Teraz to jest zupełna loteria. Chcąc aby wszystkie świąteczne szablony były obok siebie uaktualniłam notki na starych szablonach co nie zawsze zadziałało więc musiałam się irytująco powtarzać itd. Robiłam tak w przypadku kilku czy kilkunastu szablonów tak więc projekty, które skończyłam tuż przed zmianą na bloksie zaczęły mi się gubić na mojej liście blogów. Na szczęście nie są stracone zupełnie. Od czasu do czasu przypadkiem zahaczę o nie okiem, przypomnę sobie i opublikuję tutaj. Dzisiaj właśnie taki przypadek.

kulinarny 04 - czekoladowy handmade
kulinarny 04 - czekoladowy handmade

Szablon jest żółto-brązowy choć początkowo planowałam, że czekoladowy handmade będzie czerwony, taki jak czekoladowe ciasteczkaz chilli autorstwa Doroty. Wyszedł bardziej słoneczny… chyba lubię takie połączenie.

Ten szablon jest najbardziej podobny do pierwszych szablonów handmade

Kate przedstawia kulinarny bloxMa opisane zmiany SEO, stronę statyczną i tagi. Dodanie tagów spowodowało konieczność zmian w całej wąskiej szpalcie ale cóż taka specyfika. Bardzo brakuje mi możliwości swobodnej zmiany kolejności elementów w wąskiej szpalcie ale jeśli/kiedy taka możliwość zaistnieje spowoduje ona znaczne trudności w opisywaniu wyglądu wąskiej szpalty tak jak jest to zrobione w szablonach handmade czy XXX… no chyba że zajdzie jeszcze kilka innych zmian… zobaczymy.

Opisałam wygląd tagów delicious bo szablon zrobiłam dawno temu. Zapewne jeszcze przez jakiś czas będę to robić bo te tagi mają zupełnie inny charakter niż te które pojawiły się na blogu, możliwe więc, że zostaną jeszcze jakiś czas choć na razie przestałam je aktualizować. Zobaczymy.

Pozostałe skrypty i dodatki są opisane na blogu z szablonem. Przy okazji zauważę, że takie informacje O szablonie umieściłam niemal na każdym blogu z szablonem, w takiej notce możesz sprawdzić co jest a czego brak w szablonie. Nie zawsze inforamcje są super aktualne ale...

That’s All. Have fun.

środa, 07 kwietnia 2010

Mug by Greg BarnesKolejna paczka z poprawionymi szablonami zawiera serię kulinarną. Tymczasowo jest to zaledwie sześć szablonów z czego tylko trzy tutaj zdążyłam opisać ale liczę na to, że zestaw się powiększy. Lubię te szablony i było miło do nich na chwilę wrócić.

kulinarny 01 - 3X cupcake kulinarny 02 - moje przetwory kulinarny 03 - retro Vanilla Cake kulinarny 04 - czekoladowy handmade

Oprócz szablonów kulinarnych umieszczonych na testowych blogach jest kilka instrukcji jak przerobić szablon o innym temacie na kulinarny. Poza instrukcją dodaję też zestaw plików z których można stworzyć przerobiony szablon o którym piszę, wśród tych plików jest też css, który oczywiście wymagał przerobienia.

blokowy szablon zmieniony w kulinarny 	  47 blokowy kremowy - 1 bread 47 blokowy kremowy - 2 shallots 02 filmowy Let's Make Love - The Pie Hole

Przeróbkom towarzyszyła ikonka Mug stworzona przez Grega Barnesa.

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...