O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
środa, 16 maja 2012

Chyba muszę się poważnie zabrać za notki o szablonach trzyszpaltowych. Z tego co wiem wszystkie działają tak jak trzeba. Nie jest też raczej problemem to, że używałam bardzo różnych metod na tworzenie trzeciej kolumny - zawsze starałam się choćby wspomnieć jak to jest zrobione. To co w pierwszej kolejności chcę zrobić z trzyszpaltowcami o ujednolicić identyfikatory i klasy jakimi je opisuję. I tyle tytułem wstępu zupełnie nie na temat. Pora na szablon.


08 szablon Glossy, czerwony

Szablon 08 Glossy, czerwony,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- -540px-


Szablon jest z jednej strony oszczędny wyglądowo a z drugiej stylizowany odrobinę na web 2.0 ze szczególnym uwzględnieniem glossy. Miałam wiele wątpliwości tworząc ten szablon, chciałam aby wyglądem przypominał to co było modne pięć lat temu a jednocześnie nadawał się do użycia aktualnie. Myślałam, że to odrobinę aktualności zapewni poszerzenie szablonu ale akurat jego drobność była chyba najbardziej uniwersalnym atutem więc pozbywając się jej musiałam wymyślić coś nowego na zastępstwo.

poniedziałek, 14 maja 2012

Wydawało mi się, że może dwa tygodnie blogowania mi gdzieś uciekły a tu patrzę i ostatni wpis był miesiąc temu. Czy wydarzyło się coś konkretnego? Nie bardzo. Świat mnie niezmiennie zadziwia i to w raczej negatywnym sensie za to ludzie z którymi mam kontakt to bardzo przyjemne istnienia. Czasami więc nie rozumiem jak to możliwe, że ludzie, których znam są tacy sensowni a świat nas otaczający jakby nie nie przez nas tworzony. W perspektywie kilku lat czeka nasz bardzo duża zamiana, wszyscy to głoszą tylko nikt nie mówi co ta rewolucja przyniesie. Chyba zacznę słuchać jakiś jasnowidzów i wróżki (tutaj mam ochotę wstawić jaką emotikonkę złożoną ze znaków interpunkcyjnych ale obiecałam sobie, że choć piszę bardzo swobodnie to żadnych emotsów tu nie będzie).

Notka bardziej sobie a muzom niż na konkretny temat ale takie już są moje aktualności. Będzie odrobinę o mediach, jeszcze mniej konkretnie o platformach blogowych a potem wyliczanka różnych linków.

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...