O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
niedziela, 24 lipca 2011

Po kolei staram się wszystko porządkować, wyjaśniać, na nowo układać... nie chcę aby to trwało wieczność i powodowało publikację kolejnych wpisów o tytule aktualności. Dlatego ten jest ostatnim w tym miesiącu i ewentualne pierdu-pierdu-wyjaśnienia, jeżeli się pojawią, to dodam później tutaj.

Polecajka boks

Ciągle zastanawiam się co z nią zrobić. Nie mam problemu z wypełnieniem jej treścią, to nie o to chodzi. Zastanawiam się nad jej ideą. Chciałam aby była miejscem gdzie wizualnie polecam coś w łatwy dla czytelnika sposób. Nie wiem jednak czy to działa. Czy klikacie w umieszczone tam linki? Wydaje mi się, że tak ale dysponuję bardzo małym zasobem informacji zwrotnej więc w zasadzie tylko zgaduję.

W tym miesiącu w polecajce zamieściłam:

paleta Magia w kuchni

Pytania i odpowiedzi

Chciałam odpowiedzieć na zaległe pytania w komentarzach na blogu. Niestety blox w edycji nie chce pokazać ich więcej niż z ostatnich trzydziestu dni (a ja potrzebuję z pół roku). Tak więc na razie tą część zostawiam w spokoju. Zakładam, że pytający poradzili sobie sami (jak to zwykle bywa, bardzo rzadko odpowiadam w ciągu kilku minut a po kilku godzinach niecierpliwi zazwyczaj sami znajdują odpowiedz).

Wall-E Icons by NoctulinePytania z maili to inna sprawa. Na niektóre odpowiadałam od razu, przy czym ich wybór to była kwestia przypadku. W ciągu ostatniego tygodnia posprzątałam moją skrzynkę pocztową i nie straszy już półtora tysiącem maili bez odpowiedzi. Całe szczęście zdecydowana, olbrzymia wprost część to był spam i różne newslettery. Na ostatnie osobiste maile odpowiadałam ale jeżeli ktoś wysłał swój kilka miesięcy temu to jeżeli nadal chciałby uzyskać odpowiedz to zachęcam do ponownego skontaktowania się. Moja skrzynka jest pięknie uporządkowania i w inboksie jest sporo miejsca na nowe problemy i zapytania.


Ikonka dzisiaj na sam koniec. Jest to Wall-E Icons by Noctuline. Uwielbiam tą animację jest milion razy romantyczniejsza niż niemal wszystkie współczesne komedie romantyczne.

 

wtorek, 19 lipca 2011

Pepper 4 Icon by KlukeartDawno mnie tu nie było i w zasadzie nie zamierzam tu wracać na stałe w pełnym wymiarze godzin etc. Zbliżają się jednak kolejne urodziny bloga i to całkiem dobry moment aby zacząć na nowo (a w zasadzie zakończyć tą półroczną przerwę). Wracam więc do porad i wyjaśnień a także do szablonów.

Na razie nie mam przygotowanych specjalnych niespodzianek. Jest kilka starych szablonów i niedokończonych wątków i właśnie to zamierzam teraz tutaj zaprezentować. Będzie parę instrukcji, kilka starych szablonów, zapowiedz czegoś nowego i zapewne parę ankiet. Chciałabym wiedzieć co najbardziej by was interesowało dlatego zaczynamy serię ankiet.

Ankieta: Które z tematów blogowych na szablonykatemac.blox.pl interesują Cię najbardziej?

Na początek coś ogólnego. Wybrać można więcej iż jedną odpowiedz. Można też głosować więcej niż jeden raz ale dopiero po upływie tygodnia


Pepper 4 Icon została stworzona przez Klukeart

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...