O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
wtorek, 09 sierpnia 2011

Dzisiaj gramy w grę pod tytułem: czy zgadniesz co to za szablon? Szablon jest zupełnie nowy ale powstał po przerobieniu starego szablonu sportowego, który znajdował się pod tym samym adresem. Szablon był mało-użyteczny bo związany był z wydarzeniem, które miało miejsce już trzy lata temu. Do tego był raczej specyficzny niż atrakcyjny więc nikomu nie zależało na tym aby skorzystać z niego podmieniając tytułową ilustrację.

Nadeszła pora zmian, dodawałam opis tagów do szablonów i tak jakoś wyszło, że akurat sportowym nie poświęciłam zbyt wiele uwagi. Teraz pora to zmienić. Aktualizuję szablony sportowe i udoskonalam je. Ten z pewnością wam się spodoba, mimo iż nie ma wielu ozdobników to ma w sobie coś bardzo atrakcyjnego. Typ określam słowem liniowy


1 szablon piłkarski

Szablon sportowy 01 - biało-czerwoni,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Szablon jest jasny i prosty. Jego jedynym ozdobnikiem są stare zdjęcia w pięciokątnej łatce. Można je oczywiście zastąpić własnymi o dowolnym kształcie czy położeniu. Pamiętajcie tylko o miejscu na tytuł i opis. Czerwony pasek, który jest dominującym elementem w wyglądzie jest dodatkiem. Aby się wyświetlał należy dodać poziome górne menu.

środa, 03 sierpnia 2011

Wracamy do szablonów. Ostatnim typem szablonu jaki wymyśliłam tutaj jest ten z trzema zdjęciami w wąskiej szpalcie. Nie jest idealny, nie jest też przesadnie popularny ale i tak go lubię więc postanowiłam zrobić projekt na bis czyli coś czego nie planowałam ale co stworzyłam z myślą o użytkownikach. Przy wszelkich wątpliwościach starałam się znaleźć rozwiązanie, które będzie najbardziej popularne. Szablon udostępniłam w grudniu ale aż do tej chwili nie znalazł się w żadnym katalogu a więc mimo iż półroczny to debiut ma dopiero teraz.


szablon na blox.pl ręczny książkowy abc literacki
szablon ręczny 14 pale


Wybrałam styl rękodzielniczy bo wydaje się najbardziej uniwersalny z szablonów tematycznych. Kolorystyka jest zielonkawa bo najpopularniejszy mój szablon jest zielony a sam kolor nie jest identyfikowany z żadną z płci, nie jest przypisany jakiemuś tematowi i w tej szarawej wersji jest bardzo uniwersalny. W wąskiej szpalcie dla ozdoby umieściłam litery.

ręczny 14 rysunkowy times ręczny 14 secesyjny ręczny 14 bezszeryfowy ręczny 14 czekolada, mąka, orzechy ręczny 14 herbata, imbir, goździki ręczny 14 domowo ręczny 14 weselny ręczny 14 baza szablon ręczny 14 książka

Jest kilka wersji bo kroje wybrałam dość specyficzne i nie każdemu przypadną do gustu. Na blogu testowym załadowałam chmurkę ze słowem książka. Nie gwarantuję, że wszystko jest poprawnie - moim głównym konsultantem była wiki. Do tego dodałam w zapasie trzy wersje z alfabetem - to są moje ulubione rozwiązania; wybrałam trzy style: rysunkowy times, lekko ozdobne secesyjne litery i wersję prostą z bezszeryfowym krojem.

Lubię przerabiać szablony na wersje kulinarne i dlatego także tutaj w opcjach znalazły się zdjęcia z kuchennymi produktami: herbatą, orzechami, imbirem, mąką... Zawsze też chciałam zrobić szablon na bloga z przygotowaniami do wesela więc w opcjach jest wersja ze zdjęciami butów, białej sukienki i hotelowej restauracji. Zdjęcia nie są przesadnie sugestywne i nie tylko tematy weselne będą tutaj pasować. Opcja druga ma bardziej domowe oblicze: żyrandol z wieloma żarówkami, który baaardzo chciałabym mieć, salonowy fotel z puszystym futerkiem i kuchenny stolik ze śniadaniem dla dwojga.

Tak naprawdę jednak, docelowo, szablon ma być bardzo indywidualny. Dlatego też dołączam puste wersje tła: takie na które można sobie nakleić dowolne wzory i ilustracje i takie z ramkami aby zdjęcia w szablonie wyglądały bardziej rękodzielniczo. Wszystko to można znaleźć w zakładkach na blogu z szablonem.

baza szablon ręczny 14 baza z ramkami

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...