O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
czwartek, 29 października 2009

Tym razem małe przypomnienie serii której tu dawno nie było. Trick-or-treating wykonałam w stylu rękodzielniczym. Z obu szablonów na Noc Duchów jestem zadowolona zaledwie w stopniu średnim. Ten wydaje mi się być ciekawszy ale ciągle wydaje się jakby nie skończony więc zapewne gdy przyjdzie mi do głowy coś konkretnego to go zmienię.

Wczoraj napisałam, że Marsjanie atakują nie jest całkiem w stylu Halloween.  Cóż za bezmyślność z mojej strony, dopiero w nocy zdałam sobie z tego sprawę ;) przecież jest słuchowisko radiowe napisane i zrealizowane przez 22-letniego Orsona Wellesa na podstawie powieści H.G. Wellsa. Wojna światów wyemitowana 30 października 1938 roku wywołała prawdziwą panikę i całe to wydarzenie od tej pory gości na kartach wielu podręczników.

szablon na bloga
szablon ręczny 10 - Trick-or-treating

Uwagi:

 • na deser  po wczorajszym Tribute oryginał: This Is Halloween from the Nightmare Before Christmas.

środa, 28 października 2009

Trudno się nie domyślić o co chodzi z szablonem dyniowym - oczywiście chodzi o Noc Duchów. Nigdy nie bawiłam się w Halloween niemniej w okolicach 30 października – 2 listopada zawsze nachodzi mnie ochota na filmy w stylu Tima Burtona. Czyli można powiedzieć że Halloween i mnie dopada (choć w postaci Marsjanie atakują  nie jest całkiem w zgodzie z konwencją). W tym roku jeszcze nie zdecydowałam, ale wiem, że to będzie albo Las Vegas Parano, albo pierwszy Freddy Kruger.

Szablon nie jest inspirowany Burtonem (gdyby tak było to raczej wybrałabym coś w stylu Beetlejuice), to jest trochę zmieniany 31 Garamond z dyniami.

szablon na bloga
62 szablon Pumpkin

Uwagi:

 • na deser oczywiście Tim Burton Tribute - This is Halloween
niedziela, 18 października 2009

Obiecywałam jesień na blogu, miało nie być jesiennego szablonu tylko coś w kolorach jesieni. Niespodzianka, jednak jeden z szablonów który planuję na zimę świetnie się nadaje do wykorzystania jesienią. Zamiast zimowych klimatów, niebieskości i śnieżynek wykorzystałam ogniste pomarańcze i ciepłe, intensywne brązy, dodaj do tego liście i gotowe: 61 szablon fall jesienny.

61 szablon fall jesienny

Uwagi:

 • szablon jest lewostronny bo ostatnio coraz częściej mam ochotę takie robić choć oczywiście ich użytkownikom chciałabym przypomnieć, że w takim układzie html szpalta z notkami ładować się będzie później więc ostrożnie z dodatkami
 • skrypty opisane przeze mnie to dość typowy zestaw:
 • zmieniłam też nieco wklejkę z tagami delicious (ustaw kolory jako A77A58-E57449 a rozmiar jako 10-13)- delicious skopiuj»
 • oczywiście jest i uda(wa)na Stopka
 • wszystkie inne skrypty czy wklejki też będą działały

 • na deser tym razem proponuję zrobić sobie coś ciepłego do picia, włączyć ulubiona muzykę i obejrzeć scrapowy albumik lady_finnabair: Wspomnienie
niedziela, 11 października 2009

Poprzednio wspominałam o szablonie retro-cola. Pisałam już o nim wielokrotnie ale jeszcze go nie pokazałam i raczej już tego nie zrobię ponieważ kilka dni temu zupełnie go zmieniłam. Sam szablon retro uznaję za fajny pomysł ale retro-colę zrobiłam w fioletowo różowym kolorze który nijak nie pasował mi do kulinariów – nie był apetyczny. Olcik podpowiedziała mi jednak całkiem fajne rozwiązanie. Spodobał jej się szablon retro z Audrey mimo iż nie jest kulinarny. Blog Olcik znajduje się pod adresem waniliowachmurka.blox.pl. Dodając do siebie te dwa fakty przyszedł mi do głowy pomysł na szablon Vanilla Cake. Smacznego

szablon kulinarny na blox.pl
kulinarny 03 - retro Vanilla Cake

Uwagi:

 • Na poczatek słówko o lewej wąskiej kolumnie - są to zwyczajne bloksowe zakładki. Powinny być, nie ma zakładek = nie ma zdjęcia pani z ciastem. Po prawej zostawiłam archiwum, ostatnie notki i całą zawartość pola na kod html więc najlepiej się postarać o to aby zakładki nie były najdłuższą szpaltą bo to one są wypozycjonowane absolutnie.
 • Zakładek nie ma na stronach z pojedynczymi wpisami. Jeżeli komuś brakowałoby tam zdjęcia pani objadającej się ciastem to proponuję skorzystać ze skryptu Eskey'a do umieszczania zakładek także na stronach z pojedynczymi wpisami. Skrypt ten zwija też zakładki więc starałam się aby i po zwinięciu prezentowały się przyzwoicie, wydaje mi się jednak że lepiej pozostawić je rozwinięte i skorzystać tylko z jednej funkcji tego skryptu.
 • pozostałe skrypty opisane przeze mnie to dość typowy zestaw:
 • zmieniłam też nieco wklejkę z tagami delicious (ustaw kolory jako bb7733-bb7733 a rozmiar jako 11-14)- delicious skopiuj»
 • oczywiście jest i uda(wa)na Stopka
 • wszystkie inne skrypty czy wklejki też będą działały

 • na deser proponuję posłuchć sobie czegoś w temacie waniliowym: Paul McCartney - vanilla sky a może nawet spróbować coś upichcić ;)

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...