O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
sobota, 27 października 2012

Maile szablonowe

Dzisiejsze pytanie się zdarza. Nie jest ono bardzo częste ale wystarczająco bym mogła powiedzieć, że się powtarza. Odpowiedz nie ma nic wspólnego z szablonem, a w każdym bądź razie z jakimkolwiek szablonem użytkowników. Jeżeli coś nie jest linkiem to nie mogę poprzez CSS sprawić, że się nim stanie.

Witam, korzystam z szablonu Times New Roman i mam takie pytanie: jak sprawić, żeby tytuł notki wyświetlanej na gównej stronie bloga można było kliknąć i znaleźć się na stronie poświęconej wyłącznie tej notce (tak jak to jest u Ciebie i chyba na wszystkich blogach)??

Zacznijmy od odpowiedzi. Jeszcze raz powtórzę: to nie o szablon chodzi tylko o ustawienia własne. Przejdź do edycji bloga, wybierz zakładkę WYGLĄD, następnie przejdź do ostatniej części: POZOSTAŁE i zaznacz Tak przy zdaniu Optymalizuj szablon pod wyszukiwarki.

edycja blogu -> WYGLĄD -> POZOSTAŁE -> Optymalizuj szablon pod wyszukiwarki

Teraz małe wyjaśnienia. Kiedyś bloksy nie miały linkujących tytułów notek. Żaden z blogów nie miał. Dopiero przy okazji nieco większych zmian w kodach HTML dodano do tytułów notek linki. Ta partia zmian nazywana była zmianami SEO. Jej głównym elementem było dodanie znaczników nagłówków tak aby treść bloga zyskała czytelną hierarchię.

Pozostałe ustawienia - optymalizacja - dodatkowe wyjaśnienia

Problem polega na tym, że jest to rzecz istotna dla kogoś, kto interesuje się tym, jak jego blog jest zbudowany i dlaczego właśnie tak. Dla większości laików liczy się tylko to co widać gołym okiem czyli de facto linkujący tytuł notek. Dlatego niewielki opis, wyświetlający się po najechaniu kursorem na pytajnik obok zdania Optymalizuj szablon wyszukiwarki trudno nazwać wystarczającą wskazówką.

Lepiej już chyba sprawdziłoby się zatytułowanie tego elementu: Czy tytuł notki ma być linkiem (i inne)? Bo powiedzcie mi, kto z was specjalnie szukałby opcji dodania lepiej indeksowanych tagów html do własnego bloga? Już nawet hasło pod wyszukiwarki, niby trochę lepsze ale jednak grożące zmianą w wyglądzie szablonu będzie wręcz zakrywało swoją siłą fragment o linkujących tytułach wpisów.

PS. Na nowym kodzie oczywiście żadnych zmian SEO nie było po powstał później


Notki na podobne bądź powiązane tematy:

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...