O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...
wtorek, 25 października 2011

Pisałam o krojach, pokazywałam jak wyglądają, pokusiłam się nawet o dłuższy tekst o tym jak Microsoft nie chciał płacić za Helvaticę i zakupił tańszego Ariala. Dzisiaj mało tekstu za to sporo do oglądania. Wypisałam wszystkie kroje, które przychodzą mi do głowy, są w miarę dostępne (czyli zainstalowane na Windowsie, nie oszukujmy się; statystyki mówią, że użytkownicy wchodzący na polskie strony w 97% korzystają z systemów tej marki) i mają polskie litery.

Oczywiście fonty wypisałam w stosie a więc starałam się znaleźć alternatywę dla innych systemów. Nie dodawałam natomiast na koniec właściwej rodziny. Chciałam aby osoby które nie mają zainstalowanego danego kroju widziały wyraźnie różniącą się czcionkę typu monospace czyli o stałej szerokości znaku (jak na starej maszynie, Courier New). Na koniec poproszę więc o recenzję. Czy wszystkie te czcionki są dostępne na waszych komputerach?

przykłady s

Numery od 1 do 5 zapewne tak. To są kroje które zawsze polecam wpisywać. Są ładne, dobrze zaprojektowane i zainstalowane na niemal każdym komputerze. Nad krojami od 6 do 11 należałoby się zastanowić. Z różnych powodów: za ciężkie, zbyt wyraziste, afiszowe (nadają się tylko na nagłówki). Comic Sans i Monotype Corsiva to delikatny temat. Są całkiem dobrze zrobione ale ich wybór wydaje się być bardzo infantylny; Comic to czcionka dla komiksów, raczej niepoważna, komiczna i trochę dziecinna; Corsiva zaś jest ozdobna, brakuje jej jednak trochę uroku jak na ozdobny typ. Została zaprojektowania dla inicjałów bardziej niż tekstu. Od 14 do końca dodałam kroje, które nie są tak powszechne (51% użytkowników polskich stron posiada zainstalowany system Windows XP).

szablony Kate Mac - monospace - 16px
Takim fontem wyświetlać się będą nie zainstalowane u was kroje. - 12px

 1. szablony Kate Mac - Trebuchet MS - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 2. szablony Kate Mac - Verdana - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 3. szablony Kate Mac - Arial - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 4. szablony Kate Mac - Times New Roman - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 5. szablony Kate Mac - Georgia - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 6. szablony Kate Mac - Tahoma - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px (Mac: Geneva)
 7. szablony Kate Mac - Century Gothic - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px (Ubuntu: URW Gothic L)
 8. szablony Kate Mac - Impact - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 9. szablony Kate Mac - Garamond - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 10. szablony Kate Mac - Palatino Linotype - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px (Mac: Palatino, Ubuntu: URW Palladio L)
 11. szablony Kate Mac - Bookman Old Style -16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px (Mac: Hoefler Text, Ubuntu:URW Bookman L)
 12. szablony Kate Mac - Comic Sans MS - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 13. szablony Kate Mac - Monotype Corsiva - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px (Mac: Apple Chancery, Ubuntu: URW Chancery L)
 14. szablony Kate Mac - Arial Narrow - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px (Helvetica Condensed)
 15. szablony Kate Mac - Calibri - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 16. szablony Kate Mac - Cambria - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 17. szablony Kate Mac - Gabriola - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 18. szablony Kate Mac - Segoe UI - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px
 19. szablony Kate Mac - Segoe Print - 16px
  Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - 12px

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje do dodania to tej listy to zapraszam do komentarzy. Które najbardziej lubicie? Z których najchętniej korzystacie?

wtorek, 18 października 2011

Opisałam już jak stworzyć sobie górne menu gdy korzysta się z jednego z szablonów sportowych (temat szablonu łatwo można zmienić, dla większości szablonów sportowych przygotowałam też niesportowe nagłówki). Menu zaczęłam dodawać do innych moich szablonów ale to potrwa. Nie każdy też korzysta z szablonu zrobionego przeze mnie. Dlatego dzisiaj opiszę jak najszybciej i najprościej umieścić takie menu nad tytułem własnego bloga bez względu na to z jakiego szablonu się korzysta.

Instrukcja w wersji skrótowej:

1. Stworzony uprzednio kod menu dodajemy w polu na kod html (USTAWIENIA -> BOCZNA SZPALTA)

2. Przechodzimy do arkusza stylów (WYGLĄD -> EDYCJA CSS) i przy selektorze #BlogGlowyBox dopisujemy position:relative;

3. Na końcu arkusza dodajemy opis wyglądu i umiejscowienia naszego menu:

#menuTop {
position:absolute;
top:5px; /* odległość od górnej krawędzi */
left:20px; /* odległość od lewej krawędzi */
width:600px; /* szerokość elementu, ma być mniej pikseli niż szerokość bloga */
height:25px;
list-style-type:none; /* likwiduje wypunktowanie */
padding:0; /* likwiduje automatyczne dopełnienie wypunktowania */
margin:0; /* likwiduje przeglądarkowy margines wypunktowania */
}

#menuTop li {
display:inline; /* układa elementy listy obok siebie */
padding: 0 3px; /* odsuwa elementy od siebie w poziomie */
border-left: 1px solid grey; /* dodaje po lewej szare kreseczki rozdzielające elementy menu */
}

W powyższej instrukcji jest wszystko co konieczne i niezbędne. Jeżeli jednak potrzebujesz dokładniejszych instrukcji, zależy Ci na nieco innym wyglądzie albo coś w twojej zmianie poszło nie tak jak się spodziewałeś to zapraszam do przeczytania rozszerzonej wersji wyjaśnień. A na koniec fragmenty css z szablonów sportowych opisujące wygląd tamtejszych górnych menu, jednym słowem gotowce.

niedziela, 16 października 2011

DeBergerac kiedyś, bardzo dawno temu, stworzył rewelacyjne animowane samouczki dla początkujących. W większości gdy piszę o jakiejś zmianie któryś raz z kolei, zapominam, że ktoś może czytać ten właśnie wpis na blogu jako pierwszy, że nie wie zupełnie co mam na myśli pisząc przejdź do arkusza stylów, albo wklej kod w polu na kod HTML.

Dodatku

Wracając do tych animowanych samouczków to od dawna nie są już dostępne. DeBergerac napisał:

Żeby ułatwić osobom początkujacym instalowanie u siebie na blogu różnorakich gadżetów, z tych co je tu publikuję, tudzież (nie będę ukrywał) by raz na zawsze odpowiedzieć na wszelkie pytania typu "a co to znaczy wrzucić do zasobów" ;) postanowiłem zrobić animowane instrukcje tłumaczące jak takie bardziej zaawansowane czynności się wykonuje. W myśl przysłowia, że obraz jest wart tysiąca słów a film - miliona (dolarow zazwyczaj).

Ja filmu nie zrobię ale mam dla was Ilustrowany przewodnik po bloksie. Najdokładniej jak potrafię przedstawiam najbardziej oczywiste posunięcia. Zacznę od dodawania dodatków do bloga. Wielokrotnie pisałam o dodatkach, zarówno tych stworzonych przez inne osoby czy udostępnione przez różne serwisy. Nawet ostatnio pokazywałam przykładowy kod utworzony dla górnego menu. Teraz pokażę bardzo dosłownie jak odnaleźć część gdzie dodajemy dodatki w postaci kodu HTML.

W skrócie to oczywiście:

Edycja bloga -> USTAWIENIA -> BOCZNA SZPALTA -> Dodatki

zapraszam jednak do rozwinięcia.

poniedziałek, 03 października 2011

Aktualnie nie korzystam na moim blogu z szablonami z górnego poziomego menu. To chyba poważnie niedopatrzenie z mojej strony bo właśnie w takim menu najwygodniej umieścić linki do spraw generalnych jak informacje o blogu, kontakcie, księdze gości czy innych przydatnych rzeczach, które zawsze powinny być pod ręką choć bardzo rzadko się z nich korzysta.

W szablonach sportowych, które poprawiałam ostatnio, zrobiłam dodatkowe górne menu. Wykorzystałam w tym celu listę nieuporządkowaną, którą zamieniłam przy użyciu css w listę poziomą. Efekt jest łatwy do zobaczenia w każdym z tych sportowych szablonów a często, w związku z tym, że takie menu umieszczone jest w okolicach winiety tytułowej, stanowi ono istotny element wizualny szablonu.

górne poziome menu szablonów sportowych

Menu jest przydatne, w szablonach sportowych ma opisany estetyczny, dopasowany do reszty wygląd ale jak je dodać u siebie? Jak sprawić, że pojawi się na własnym blogu? Aby ułatwić wszystko stworzyłam stronę z szybką i prostą instrukcją, którą będę systematycznie uaktualniała. Tutaj natomiast nieco dokładniej, tak dla nawet bardzo zielonych opiszę jak dodać u siebie odpowiedni kod.

środa, 28 września 2011

Temat jest chyba jednym z najbardziej istotnych wyznaczników wyboru szablonu. Przypisując szablon do jakiegoś tematu zawsze waham się, odnoszę wrażenie, że określając z góry szablon zamykam innym drogę do skorzystania z niego. Temat zazwyczaj determinowany jest przez główną ilustrację, najczęściej bardzo łatwo ją zmienić. Nie zawsze ale bardzo często.

Dziś zmieniać będę jeden z pierwszych moich szablonów piłkarski brązowy. Poprzednio, poprzez nadpisanie plików w zasobach, sportowy szablon zmieniłam w kulinarny. Proszę jednak nie sugerować się nazwą kulinarnie, nikt nie będzie zmuszał użytkownika szablonu do gotowania. Podobnie dzisiaj zrobimy szablon dla moli książkowych ale znajomość literatury nie jest wymagana. Wystarczy umiejętność czytania... instrukcji.


4 szablon piłkarski brązowy zmieniony na książkowy

Szablon sportowy 04 - piłkarski brązowy, zmieniony na typ książkowy
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- Temat szablonu możemy zmienić na dwa sposoby. Bardzo prosto poprzez nadpisanie plików w zasobach bloga co zrobiliśmy poprzednio. I nieco trudniej, wykorzystując nieco informacji o css i w arkuszu właśnie wprowadzając zmiany. Podaję tylko gotowe rozwiązania. Obie instrukcje są bardzo proste do zastosowania i można je stosować zamiennie.

Jeżeli ktoś chce się pochwalić swoją zmianą albo ma jakieś pytania odnośnie zmiany tego szablonu to zapraszam do komentarzy.

poniedziałek, 19 września 2011

Temat szablonu to rzecz względna. W dużej mierze ten temat definiowany jest przez główną ilustrację. Wystarczy wymienić jedno zdjęcie i temat zmieniony. Co innego klimat, to coś bardziej nieuchwytnego. Wybierając szablon należy znaleźć swój klimat, patrzeć na układ, wielkość i odstępy między elementami, kolory... a następnie wymienić sobie główną ilustrację i może jeszcze pozmieniać parę dodatków. Klimat zostanie, tylko temat się zmieni.

Dziś zmieniać będę jeden z pierwszych moich szablonów (licząc ten, który zrobiłam dla siebie piłkarski brązowy będzie dokładnie trzecim). Zawsze mam wrażenie, że jest niedostatecznie atrakcyjny. Wszyscy piłkarze rzucili się na jego towarzysza, szablon piłkarski zielony i w porównaniu do niego popularność brązowego wypada słabo. Ale pora to zmienić.


4 szablon piłkarski brązowy zmieniony na kulinarny

Szablon sportowy 04 - piłkarski brązowy, zmieniony na typ kulinarny
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- Temat szablonu możemy zmienić na dwa sposoby. Bardzo prosto poprzez nadpisanie plików w zasobach bloga. Równie prosto ale ucząc się co nieco o css i w arkuszu właśnie wprowadzając zmiany. Podaję tylko gotowe rozwiązania. Obie instrukcje są bardzo proste do zastosowania i można je stosować zamiennie. Zacznę od nadpisywania plików w zasobach.

Jeżeli ktoś chce się pochwalić swoją zmianą albo ma jakieś pytania odnośnie zmiany tego szablonu to zapraszam do komentarzy.

poniedziałek, 12 września 2011

Małe wspomnienie po latach. Ten szablon przechodził wielokrotnie zmiany, to mój drugi projekt w typie który nazwałam A lecz zupełnie nie mogę sobie przypomnieć dlaczego. Coś kołacze mi się po głowie słowo areas, które tłumaczę jako przestrzeń, sfera, obszar. I taka nazwa nawet by mi pasowała. Ten szablon, podobnie jak pierwszy mój szablon tutaj używany, powstał na podstawie Connetions. Starałam się niewiele zmieniać w wielkościach czy przesunięciu elementów (jak tylko próbowałam wszystko się sypało... ot początki) ale jednak stworzyć zupełnie inną przestrzeń, inaczej podzieloną i sprawiającą bardzo odmienne wrażenie. Stąd też układ horyzontalny i zazwyczaj nieograniczona wizualnie przestrzeń poniżej tytułu. Ten szablon piłkarski to jednak z wielu wizualnych powodów wyjątek od reguły chociaż, de iure, to on zapoczątkował całą serię typu A.


4 szablon piłkarski

Szablon sportowy 04 - piłkarski brązowy,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Mimo licznych zmian szablon cieszy się raczej umiarkowaną popularnością. Stworzony jest z właściwych skrawków i czasem zastanawia mnie co z nim jest nie tak... Czy problemem jest towarzystwo w jakim był prezentowany? Zielony szablon piłkarski jest dużo bardziej jaskrawy i rzucający się w oczy. A może to zbyt stonowana kolorystyka? Szablon jest przytłumiony i spokojny, może dla niektórych ponury. Próbuję odkryć jego sekret bo bardzo go lubię, dużo bardziej niż pierwszy piłkarski, który tu zrobiłam.
A może jest trochę niespójny? Jest pełen różnych nietypowych dla mnie elementów...

wtorek, 06 września 2011

Część z was zapewne zauważyła że przez pewien czas mnie nie było. Chwilkę nieznaczną ale dla mnie bardzo istotną. Jestem już z powrotem i od razu piszę co nowego.

zapraszam na style kate_macDługo myślałam o tym moim nowym blogu: czy jest sens, w czym będzie on inny od tego, czy mam wystarczająco zapału... Początkowo wydawało się, że to jednak kiepski pomysł ale zdaje się że dojrzał on dostatecznie by o nim poinformować. Przedstawiam więc wam blog kompatybilny z szablony kate mac: stylekatemac.blox.pl

O co chodzi to mam nadzieję, że się przekonacie w praktyce. Założenia z jednej strony są te same: laik dowiaduje się paru rzeczy o pisaniu wyglądu stron i dzieli się tą wiedzą w przeróżny sposób. Coś jednak w tym innego ma być koniecznie i to nie tylko nowy kod bloksowych szablonów (new_age). Wszystko jest tam na razie under construction ale mam nadzieję, że nie będzie to dla was specjalne utrudnienie.

UAKTUALNIENIE: Obejrzałam sobie drugą paczkę szablonów, które swoim użytkownikom zaoferował blox. Nawet nie chcecie wiedzieć co sobie pomyślałam bo były to same niecenzuralne określenia. Na dziewięć dodanych pięć prezentuje się całkiem dobrze (w tym trzy to w zasadzie jeden w trzech kolorach więc w rzeczywistości proporcje są dużo gorsze). Szósty jest również dopracowany ale patrząc na niego zastanawiam się czy taka ilość pracy nie mogła zostać włożona w coś ładniejszego, no ale ładny to określenie związane z gustem a każdy ma inny. Siódmy jest gorszą repliką jednego z pięciu, które są w porządku a ostatnie dwa to co najmniej w połowie wizualna katastrofa. Czuję się urażona takim podejściem bloksa do użytkowników. Jeżeli to ma być poziom ładności jakim blox zachęca piszących i ich czytelników to czuję się obrażona.

Nie jest zupełnie beznadziejnie ale niektóre szablony dodane jako nowe, mające prezentować wizualne możliwości bloksów, przyszłościowe... nie wiem jakiego jeszcze przymiotnika użyć ale każdy z nich połączony z tymi szablonami bardzo źle świadczy o bloksie. Poczułam się mocno zniechęcona i mimo, że starałam się przejść nad tym do porządku dziennego to nie potrafię. Może ten mały marudny komentarz pomoże mi bo czuję jak mój entuzjazm ucieka.


Drugą rzeczą, która wymagała ode mnie przekonywania samej siebie jest strona na facebooku. Dalej nie jestem pewna czy jest w tym sens. Większość osób wpada tu tylko po szablon i ewentualnie jak ma jakiś problem. Ich nie będzie interesowało powiadamianie via konto na facebooku co też nowego kate_mac wymyśliła. Oczywiście jest grupa użytkowników, która częściej tu zagląda. Są zainteresowani zmianami w swoim szablonie i wiedzą, że robiąc samemu osiągnie się cel najbliższy ideału.

Strony jeszcze nie założyłam ale mogę na 90% zagwarantować, że to zrobię. Moje pytanie nie jest osobistym rekonesansem choć zapewne taki charakter można mu przypisać. To raczej ogólna ciekawość i odpowiedź na przyszłość jeżeli kogoś innego też to ciekawi. Tym razem tylko jednej odpowiedzi można udzielić tylko raz.

Pierwszy krok wykonany, strona utworzona. Zapraszam.


Następnym elementem w polecajce jest szablon udostępniony. Myśląc o nowym blogu wracam do początków tego i do pierwszego poruszanego tu szablonem tematu: sport. Niemal wszystkie sportowe szablony przeszły u ostatnio lifting. Jedne tylko nieznaczny, dosłownie porządkowy a inne jak szablon 01 czerwony kompletne przeobrażenie. Jest więc co przypominać. Postaram cię co tydzień zmieniać przypominany szablon bo każdy ma w sobie coś nowego.

Niedawno opisywałam zmiany w pierwszym czerwonym, na drugi granatowy sami zapewne z automatu trafilibyście. Trzeci zielony trafia w pierwszym tygodniu do polecajki. Czwarty brązowy dostanie prezent o czym napiszę w tym miesiącu dużo więcej. Piąty i szósty oraz siódmy i ósmy to bliźnięta/czworaczki, wygląd zmieniły nieznacznie ale to nie znaczy, że zmiany w nich były nieznaczne... oj sporo się tam działo.


dominicana.blox.plNa koniec gwiazda wieczoru/notki. Rewelacyjny blog o Karaibach dostał nowe szatki. Od pół roku wraz z Marcinem, jedną z tres.pimientos, intensywnie pracowaliśmy nad pomysłami do wyglądu szablonu bloga dominicana.blox.pl - wyszło niesamowicie. Początkowo nie byłam pewna czy uda mi się spełnić oczekiwania Papryczek, ich pomysł na klimat był śwetny ale nie wydawało mi się abym potrafiła osiągnąć właściwy cel w wystarczającym stopniu.

Zaczęłam jednak oglądać ich blog, wybierać przykładowe inspirujące zdjęcia, czytać notki, dokopywać się informacji o tym kim są tres.pimientos... i stało się. Powstał szablon Karaiby i inne rewiry: intensywny, wypełniony szamanami i bożkami, kolumbijskimi maskami, iguaną, palmami i przede wszystkim mieszkańcami Karaibów. Marcin rewelacyjnie pisze o raju poza "all inclusive", poza tym wszystkim co jest już wliczone w cenę. Lazurowy kisiel? czemu by nie, palmy też mają swoje miejsce na blogu. Papryczki jednak podróżują na Karaiby a nie jeżdżą tam z turystycznymi wizytami więc ich opowieści to historie podróżników a nie turystów - dużo bardziej interesujące.

Współpraca z Marcinem układała się rewelacyjnie, i bardzo szczerze wszelkim pasjonatom mogę polecić kontakt z nim. Chyba dobrze dobraliśmy się podejściem do świata i naszej współpracy, entuzjazmem i poczuciem humoru. Życzę mu więc aby baba wyswobodzona i cała reszta dobrze i wygodnie mu służyły.

Saludos!

wtorek, 09 sierpnia 2011

Dzisiaj gramy w grę pod tytułem: czy zgadniesz co to za szablon? Szablon jest zupełnie nowy ale powstał po przerobieniu starego szablonu sportowego, który znajdował się pod tym samym adresem. Szablon był mało-użyteczny bo związany był z wydarzeniem, które miało miejsce już trzy lata temu. Do tego był raczej specyficzny niż atrakcyjny więc nikomu nie zależało na tym aby skorzystać z niego podmieniając tytułową ilustrację.

Nadeszła pora zmian, dodawałam opis tagów do szablonów i tak jakoś wyszło, że akurat sportowym nie poświęciłam zbyt wiele uwagi. Teraz pora to zmienić. Aktualizuję szablony sportowe i udoskonalam je. Ten z pewnością wam się spodoba, mimo iż nie ma wielu ozdobników to ma w sobie coś bardzo atrakcyjnego. Typ określam słowem liniowy


1 szablon piłkarski

Szablon sportowy 01 - biało-czerwoni,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Szablon jest jasny i prosty. Jego jedynym ozdobnikiem są stare zdjęcia w pięciokątnej łatce. Można je oczywiście zastąpić własnymi o dowolnym kształcie czy położeniu. Pamiętajcie tylko o miejscu na tytuł i opis. Czerwony pasek, który jest dominującym elementem w wyglądzie jest dodatkiem. Aby się wyświetlał należy dodać poziome górne menu.

środa, 03 sierpnia 2011

Wracamy do szablonów. Ostatnim typem szablonu jaki wymyśliłam tutaj jest ten z trzema zdjęciami w wąskiej szpalcie. Nie jest idealny, nie jest też przesadnie popularny ale i tak go lubię więc postanowiłam zrobić projekt na bis czyli coś czego nie planowałam ale co stworzyłam z myślą o użytkownikach. Przy wszelkich wątpliwościach starałam się znaleźć rozwiązanie, które będzie najbardziej popularne. Szablon udostępniłam w grudniu ale aż do tej chwili nie znalazł się w żadnym katalogu a więc mimo iż półroczny to debiut ma dopiero teraz.


szablon na blox.pl ręczny książkowy abc literacki
szablon ręczny 14 pale


Wybrałam styl rękodzielniczy bo wydaje się najbardziej uniwersalny z szablonów tematycznych. Kolorystyka jest zielonkawa bo najpopularniejszy mój szablon jest zielony a sam kolor nie jest identyfikowany z żadną z płci, nie jest przypisany jakiemuś tematowi i w tej szarawej wersji jest bardzo uniwersalny. W wąskiej szpalcie dla ozdoby umieściłam litery.

ręczny 14 rysunkowy times ręczny 14 secesyjny ręczny 14 bezszeryfowy ręczny 14 czekolada, mąka, orzechy ręczny 14 herbata, imbir, goździki ręczny 14 domowo ręczny 14 weselny ręczny 14 baza szablon ręczny 14 książka

Jest kilka wersji bo kroje wybrałam dość specyficzne i nie każdemu przypadną do gustu. Na blogu testowym załadowałam chmurkę ze słowem książka. Nie gwarantuję, że wszystko jest poprawnie - moim głównym konsultantem była wiki. Do tego dodałam w zapasie trzy wersje z alfabetem - to są moje ulubione rozwiązania; wybrałam trzy style: rysunkowy times, lekko ozdobne secesyjne litery i wersję prostą z bezszeryfowym krojem.

Lubię przerabiać szablony na wersje kulinarne i dlatego także tutaj w opcjach znalazły się zdjęcia z kuchennymi produktami: herbatą, orzechami, imbirem, mąką... Zawsze też chciałam zrobić szablon na bloga z przygotowaniami do wesela więc w opcjach jest wersja ze zdjęciami butów, białej sukienki i hotelowej restauracji. Zdjęcia nie są przesadnie sugestywne i nie tylko tematy weselne będą tutaj pasować. Opcja druga ma bardziej domowe oblicze: żyrandol z wieloma żarówkami, który baaardzo chciałabym mieć, salonowy fotel z puszystym futerkiem i kuchenny stolik ze śniadaniem dla dwojga.

Tak naprawdę jednak, docelowo, szablon ma być bardzo indywidualny. Dlatego też dołączam puste wersje tła: takie na które można sobie nakleić dowolne wzory i ilustracje i takie z ramkami aby zdjęcia w szablonie wyglądały bardziej rękodzielniczo. Wszystko to można znaleźć w zakładkach na blogu z szablonem.

baza szablon ręczny 14 baza z ramkami

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...