O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...

Wpisy z tagiem: lista szablonów

niedziela, 03 października 2010

Coffeecup red IconTo chyba już ostatnie poprawione szablony. Jest jeszcze kilka których nie dotykałam ale mam już dość poprawiania, takiego hurtowego. Poprawienie czwartego muzycznego sprawiło mi radość ale reszta jest już raczej upierdliwa. Nie chce mi się poprawiać i zmieniać szablonów, które są pisane na starym kodzie, chcę spróbować na serio z nowym a niezbyt wygodnie jest stać nogami na obu brzegach.

muzyczny 01 - zniszczony muzyczny 02 - malinowy muzyczny 03 - niebieski muzyczny 04 - gramofon muzyczny 05 - zdjęcia muzyczny 06 - zdjęcia deco

Coffeecup red Icon została stworzona przez Fast Icon

środa, 29 września 2010

Coffe by Seanau.comPlanowałam więcej zwierzaczkowych szablonów i może będzie ich więcej ale póki co nie na starym kodzie a więc w ciągu ostatniego miesiąca udostępniłam ponownie pod nowymi adresami dwa kocie szablony dodając im kilku towarzyszy. W dalszym ciągu zostały dwa kocie szablony: jeden z moich ulubionych, jasny, prosty szablon koci 05 - szary oraz mniej lubiany, przyciężkawy szablon koci 03 - różowy. Ten ostatni ma też swoje dwie psie wersje: niebieską i pomarańczową. Nie będę ich poprawiać, możliwe, że szary kiedyś pojawi się ponownie nieco przekształcony na nowym kodzie.

szablon koci 01 - ornament zielony szablon koci 02 - zielony szablon koci 03 - niebieski szablon koci 04 - beżowy szablon koci 05 - brązowy szablon koci 06 - bordowy

Poprawkom towarzyszyła ikonka Coffe autorstwa Seanau.com.

środa, 11 sierpnia 2010

Cup coffee Icon by VisualPharm (Ivan Boyko)Tymczasowo mam dość poprawek. Przypomniałam sobie jak męczące było przygotowanie tych 45 szablonów na urodziny. Lubię zmieniać szablony: bazując na czyś konkretnym zmienić to zachowując charakter ale ulepszając to, naprawdę świetnie się bawiłam robiąc poprawki w szablonie 02 łososiowym. Z chęcią w jednym czy dwóch urodzinowych bym coś pozmieniała ale ze względu na czas jaki tym szablonom byłam skłonna poświęcić nie chciałam się angażować w większe zmiany. Takie poprawki jakie robiłam są szalenie irytujące gdy na okrągło powtarzam te same rzeczy. No ale koniec marudzenia, prawie wszystkie szablony urodzinowe są poprawione.

szablon z kawą niebieski szablon z kawą czerwony szablon z kawą żółty szablon z kawą granatowy szablon z kawą zielony

I na koniec mała uwaga. Poprawkom w szablonach urodzinaowych z kawą towarzyszyła ikonka Cup coffee Icon z zestawu Office Space icons autorstwa VisualPharm (Ivan Boyko).

wtorek, 10 sierpnia 2010

Yunomi tea cup Icon by Hybridworks (Masaki Hoshino)Szablony z cudzym topem cieszą się umiarkowanie sporym powodzeniem przy czym umiarkowanie dotyczy Feels a spory Kultivating. Uważam je za średnie projekty. Zależało mi aby były gotowe na czas i aby ładnie wykorzystywały potencjał cudzych topów. Ze względu na czas w jakim powstawały i ograniczenia jakie sobie postawiłam niektóre elementy są niedopracowane a inne na siłę zmieniane. Przy okazji poprawek nieco je uspokoiłam. Nie ingerowałam zbytnio w ich wygląd co najwyżej poprawiałam rzeczy, które mnie irytowały. To są ładne szablony, raczej proste ale dzięki nagłówkom efektowne, polecam je z czystym sumieniem.

top 01 - The Magic Box top 02 - Betsyness top 03 - Kultivating top 04 - Inspiration top 05 - Flowers top 06 - This Is How It Feels top top 07 - New Tech Earth top 08 - Drawing Hands top 09 - cups of tea top 10 - City Under Heat

Poprawkom towarzyszyła ikonka Yunomi tea cup z fantastycznego zbioru Yoritsuki autorstwa Hybridworks (Masaki Hoshino). Regularnie wracam do tych ikon.

niedziela, 08 sierpnia 2010

Coffee Icon by McDo Design (Susumu Yoshida)Bloksowe szablony bazowe pochodzą z różnego okresu. Zgaduję, że po nazwach można się domyślić które były wcześniej dodawane. Oczywiście najnowszy jest szablon new_age ale to nie tyle nowy szablon co nowy kod html ubrany w szablon niebieski. Wcześniejsze w stosunku do niego są szablony związane z konkursem sponsorowanym przez Plusa (36i6). Jeszcze wcześniej zostały dodane cztery znane z wordpressa szablony, naprawdę fajne i popularne. Sama korzystałam z Connecions a Kubrick jest dla mnie po latach chyba najbardziej neutralnym i niewidzialnym szablonem.

kubrick 1 Connections 1 Rin 1 Kubrick 2 Connections 2 Rin 2 Kubrick 3 Connections 3 Rin 3 Kubrick 4 Connections 4 Rin 4 Kubrick 5 Connections 5 Rin 5

Kubrick 6 Kubrick 7 Kubrick 8 Kubrick 8 Kubrick 10

Poprawkom w szablonach Rin, Connections i Kubrick towarzyszy ikonka zaprojektowana przez McDo Design (Susumu Yoshida)

środa, 14 lipca 2010

Na razie wystarczy tych szablonów z kodem new_age. Jak się trafi jakaś fajna okazja to do nich wrócę, Może przetłumaczę pierwszy szablon handmade, ten zielony albo spróbuję zrobić Kubricka.Java old school Icon by Babasse (Sebastien Durel)..

Szablony z serii rękodzielniczej są bardzo popularne. Zaczęłam je robić mając na myśli blogi zajmujące się różnego rodzaju wytworami z gatunku rękodzieła: wyszywanki, wycinanki, ręcznie robiona biżuteria, decupage etc. Nie planowałam ich tyle, no i początkowo miały być dedykowane konkretnemu rodzajowi wytworów. Okazało się jednak, że temat bardzo przypadł mi do gustu i choć robię szablony dedykowane konkretnemu rzemiosłu (np. robieniu biżuterii) to temat traktuję znacznie luźniej i w zasadzie najczęściej są to szablony „papierowe” wykorzystujące jakieś realne motywy związane z papierem: zdjęcia, kartki, rysunki etc.

szablon ręczny 01 - zielony szablon ręczny 02 - wrzosowy szablon ręczny 03 - beżowy szablon ręczny 04 - lawendowy szablon ręczny 05 - cyjanowy szablon ręczny 06 - z drzewem szablon ręczny 07 - z drzewem szablon ręczny 08 - ciemny szablon ręczny 09 - starocie szablon ręczny 10 - Trick-or-treating szablon ręczny 11 ornament - zielony szablon ręczny 12 ornament - purpurowy szablon ręczny 13 ornament - niebieski

Dzisiejszym zmianom towarzyszy kolejna filiżanka. Tym razem jest to projekt autorstwa Babasse (Sebastien Durel). Cały zestaw Old School jest bardzo interesujący.

środa, 07 kwietnia 2010

Mug by Greg BarnesKolejna paczka z poprawionymi szablonami zawiera serię kulinarną. Tymczasowo jest to zaledwie sześć szablonów z czego tylko trzy tutaj zdążyłam opisać ale liczę na to, że zestaw się powiększy. Lubię te szablony i było miło do nich na chwilę wrócić.

kulinarny 01 - 3X cupcake kulinarny 02 - moje przetwory kulinarny 03 - retro Vanilla Cake kulinarny 04 - czekoladowy handmade

Oprócz szablonów kulinarnych umieszczonych na testowych blogach jest kilka instrukcji jak przerobić szablon o innym temacie na kulinarny. Poza instrukcją dodaję też zestaw plików z których można stworzyć przerobiony szablon o którym piszę, wśród tych plików jest też css, który oczywiście wymagał przerobienia.

blokowy szablon zmieniony w kulinarny 	  47 blokowy kremowy - 1 bread 47 blokowy kremowy - 2 shallots 02 filmowy Let's Make Love - The Pie Hole

Przeróbkom towarzyszyła ikonka Mug stworzona przez Grega Barnesa.

środa, 17 lutego 2010

Coffee cup by Fast IconDzisiejszy zestwaw poprawionych szablonów zawiera szablony filmowe. Tymczasowo jest to zaledwie pięć szablonów ale lubię tą serię więc liczę na to, że zestaw się powiększy. Najbardziej oryginalny z tej serii jest The Kid ale podoba mi się bardzo pierwszy z Monroe i piąty z Hepburn, z całą pewnościa będzie ich więcej.

filmowy 01 - Let s Make Love filmowy 02 - Let s Make Love filmowy 03 - The Kid filmowy 04 - retro filmowy 05 - Audrey Hepburn

Dzisiejszym zmianom towarzyszy kolejna filiżanka. Tym razem jest to projekt autorstwa Fast Icon. Cały zestaw Coffee Break jest uroczy... taki trochę śniadaniowy.

wtorek, 09 lutego 2010

I love baskets by Milosz WlazloSzablony z serii serdecznej zaczęłam robić przed zeszłorocznymi walentynkami. I choć początkowo planowałam zrobić je wszystkie od razu to doszłam do wniosku, że nie chcę aby te szablony były w użyciu tylko w walentynki i przesunęłam publikację następnych na późniejszy okres. W rezultacie pojawiło się ich tylko sześć a pozostałe trzy wielokrotnie zmieniały wygląd i chociaż zrobione były już dawno to dostępne są dopiero od kilku dni.

Serdeczny 01 - Czerwony handmade Serdeczny 02 - Purpurowy z ramkami Serdeczny 03 - Niebieski z łabędziami Serdeczny 04 - Blokowy z sercem Serdeczny 05 - Linie papilarne Serdeczny 06 - 3X pomarańczowy Serdeczny 07 - flowers Serdeczny 08 - retro Para Serdeczny 09 - organiczny

Poprawkom w szablonach serdecznych towarzyszy ikonka którą zaprojektował Milosz Wlazlo.

Nie chciałam was dręczyć walentynkami, nie mam nic przeciwko romantyzmowi, czy traktowaniu 14 lutego jako okazji do powiedzenia ludziom w otoczeniu że znaczą dla nas wiele ale nie każdy lubi celebrować sympatię właśnie 14 lutego... Dlatego ostrzegam, że do niedzieli będę pisać o pozostałych trzech serdecznych szablonach bo mimo iż są już dostępne to nie są jeszcze opisane.

środa, 20 stycznia 2010

Coffecup Icon by Artdesigner (Tanya)Tym razem poszło szybko i sprawnie. Od pewnego czasu robię szablony po kilka w różnych kolorach od razu. Zmieniając jeden miałam od razu połowę pracy przy następnych gotową. Dodatkowo są to nowsze szablony tak więc wszystkie dodatki, opisy były zrobione tak jak to robię aktualnie.

po poprawkach, część 1
po poprawkach, część 2
po poprawkach, część 3

46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

To tyle w temacie poprawek w szablonach numerowanych. Teraz chwilka przerwy na złapanie oddechu. Pora na nowe projekty, nowe wyjaśnienia... Nie długo wrócę do poprawek, na drugi ogień pewnie pójdą zapewne rękodzielnicze albo kulinarne.

I na koniec małą uwaga. Poprawkom w szablonach numerowanych towarzyszyła urocza ikonka autorstwa Artdesigner (Tanya). Należy ona do grupy Lovely Website Icons by Artdesigner i szalenie mi się podoba. Autorka stworzyła także Gentle Romantic Icons - może przydadzą się na zbliżające się walentynki?

 
1 , 2
Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...