O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...

Wpisy z tagiem: typ z beleczką

niedziela, 29 stycznia 2012

Od dawna planowałam pozbyć się szablonów Light. Były całkiem niezłe, szczególnie niebieski, ale już raczej sprawiały przestarzałe wrażenie. Zarówno wersja fioletowa jak i żółta kolorystycznie od początku były co najwyżej zadowalające. Dlatego zdecydowałam się zachować typ Light ale jako przykład dla kilku właściwości z CSS3 a oryginalne Light zamienić na z beleczką. Fioletowy i niebieski znaleźć można w starszych notkach, w dalszej części wpisu umieściłam linki do nich


26 szablon z beleczką, żółty

26 szablon z beleczką, żółty
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Szablon jest jasny i prosty. Jego głównym ozdobnikiem jest intensywna beleczka, która jest elementem dodatkowym - jest to górne poziome menu. W tym szablonie bardzo łatwo można dodać własną ilustrację tytułową. Szablon jest powtórką z czerwonego sportowego a tam ilustracja już istnieje.

Krój jest nie-całkiem-typowy i nie-w-pełni-dostępny więc nie każdy zobaczy Cambrię, dla reszty przygotowałam równie śliczną lecz znacznie popularniejszą Georgię.

wtorek, 09 sierpnia 2011

Dzisiaj gramy w grę pod tytułem: czy zgadniesz co to za szablon? Szablon jest zupełnie nowy ale powstał po przerobieniu starego szablonu sportowego, który znajdował się pod tym samym adresem. Szablon był mało-użyteczny bo związany był z wydarzeniem, które miało miejsce już trzy lata temu. Do tego był raczej specyficzny niż atrakcyjny więc nikomu nie zależało na tym aby skorzystać z niego podmieniając tytułową ilustrację.

Nadeszła pora zmian, dodawałam opis tagów do szablonów i tak jakoś wyszło, że akurat sportowym nie poświęciłam zbyt wiele uwagi. Teraz pora to zmienić. Aktualizuję szablony sportowe i udoskonalam je. Ten z pewnością wam się spodoba, mimo iż nie ma wielu ozdobników to ma w sobie coś bardzo atrakcyjnego. Typ określam słowem liniowy


1 szablon piłkarski

Szablon sportowy 01 - biało-czerwoni,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Szablon jest jasny i prosty. Jego jedynym ozdobnikiem są stare zdjęcia w pięciokątnej łatce. Można je oczywiście zastąpić własnymi o dowolnym kształcie czy położeniu. Pamiętajcie tylko o miejscu na tytuł i opis. Czerwony pasek, który jest dominującym elementem w wyglądzie jest dodatkiem. Aby się wyświetlał należy dodać poziome górne menu.

niedziela, 09 marca 2008

Gdy postanowiłam wzbogacić paletę kolorów z których najczęściej korzystam o barwę fioletową zrobiłam dwa powtórkowe szablony. Były to Light i Glossy, typy które nadal istnieją ale ich fioletowe wersje już nie. Glossy zamieniłam na trzykolumnowy typ z ornamentem, który jest bardziej nastolatkowy więc polecam go wszystkim teen. Light natomiast zrobił się jeszcze lżejszy i zamienił w styczniu 2012 roku w typ z beleczką. Oto on:


27 szablon z beleczką, fioletowy

27 szablon z beleczką, fioletowy
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Szablon jest jasny i prosty. Jego głównym ozdobnikiem jest intensywna beleczka, która jest elementem dodatkowym - jest to górne poziome menu. W tym szablonie bardzo łatwo można dodać własną ilustrację tytułową. Krój jest nie-całkiem-typowy i nie-w-pełni-dostępny więc nie każdy zobaczy Cambrię, dla reszty przygotowałam równie śliczną lecz znacznie popularniejszą Georgię.

czwartek, 14 lutego 2008

Oba niebieskie szablony, które tu się znajdowały, w styczniu 2012 roku przeszły gruntowną zmianę. W zasadzie poza kolorem nic z nich nie zostało. Zdecydowałam się jednak pozostawić w tej notce jeden z nich bo jest on kolejną wersją szablonu, który debiutował w 2011 roku. Przedstawiam niebieską wersję szablonu z beleczką.


24 szablon z beleczką, niebieski

24 szablon z beleczką, niebieski
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Szablon jest jasny i prosty. Jego głównym ozdobnikiem jest intensywna beleczka, która jest elementem dodatkowym - jest to górne poziome menu. W tym szablonie bardzo łatwo można dodać własną ilustrację tytułową.

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...