O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...

Wpisy z tagiem: trzecia pływająca

wtorek, 12 marca 2013

Jeden z pierwszych moich szablonów a na pewno pierwszy w moim stylu, taki którego wygląd odpowiadał mi. W tamtym czasie rzadko używałam krojów szeryfowych ale tu pasował on idealnie. Szablon występował wtedy zarówno w wersji lewostronnej jak i prawostronnej. Po zeszłorocznych przeróbkach zostawiłam ten szablon tylko w wersji prawostronnej ale za to całość przeinterpretowałam na dwa różne projekty. Ten prezentowany dzisiaj zachowuje stary graficzny układ tła ale zmienia zupełnie kompozycję treści.


10 szablon elastyczny, zielony z liściem

Szablon 02 elastyczny, zielony z liściem,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -550px- 


Po latach okazało się, że szablony o takim horyzontalnym układzie nieco gorzej znoszą coraz to szersze ekrany. Nic im się złego nie dzieje ale jakoś tak za dużo pustego miejsca dookoła nich. Zmiana tego projektu uwzględnia właśnie tylko wypełnienie tej pustki. Całość podzieliłam na 3-4 kolumny i w miarę poszerzania się dostępnego miejsca kolejne kolumny zaczynają się wyświetlać obok zamiast pod spodem.

niedziela, 10 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. Efemeryczny nie wygląda tak efemerycznie jak by nazwa sugerowała ani tak drobno jak go sobie zaplanowałam. Jak zawsze wszystko zależy od zawartości a zawartość, którą wstawiam dla przykładu to zawsze bardzo dużo liter. Jeżeli chcesz jednak prosty niewielki szablon ale zależy ci na dodatkowej kolumnie to Ephemeral będzie idealnym rozwiązaniem.


top 05 - Ephemeral

Szablon top 05 - Ephemeral, trzyszpaltowy,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -450px-


Jest jasny, całkiem prosty. Używa czterech wyblakłych kolorów. Jako czcionkę wybrałam mu Corbel w dużym stopniu ale Corbel ma bardzo drobne literki. Szpalty są wąskie i dość ciasno ułożone ale odstępy w pionie mają dodawać szablonowi nieco oddechu w sytuacji gdy, jak na blogu testowym, jest w nim dużo monotonnej treści. Jedynym elementem na który w wąskiej szpalcie użytkownik ma niewielki wpływ jest archiwum. Możesz nie mieć zakładek, nie wyświetlać chmurki tagów czy listy ostatnich wpisów ale archiwum musi być. Otóż nie. W tym szablonie jeżeli jako archiwum wybierzesz listę miesięcy to nie będzie się ona wyświetlać. Ot taki blox myk.

środa, 16 maja 2012

Chyba muszę się poważnie zabrać za notki o szablonach trzyszpaltowych. Z tego co wiem wszystkie działają tak jak trzeba. Nie jest też raczej problemem to, że używałam bardzo różnych metod na tworzenie trzeciej kolumny - zawsze starałam się choćby wspomnieć jak to jest zrobione. To co w pierwszej kolejności chcę zrobić z trzyszpaltowcami o ujednolicić identyfikatory i klasy jakimi je opisuję. I tyle tytułem wstępu zupełnie nie na temat. Pora na szablon.


08 szablon Glossy, czerwony

Szablon 08 Glossy, czerwony,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- -540px-


Szablon jest z jednej strony oszczędny wyglądowo a z drugiej stylizowany odrobinę na web 2.0 ze szczególnym uwzględnieniem glossy. Miałam wiele wątpliwości tworząc ten szablon, chciałam aby wyglądem przypominał to co było modne pięć lat temu a jednocześnie nadawał się do użycia aktualnie. Myślałam, że to odrobinę aktualności zapewni poszerzenie szablonu ale akurat jego drobność była chyba najbardziej uniwersalnym atutem więc pozbywając się jej musiałam wymyślić coś nowego na zastępstwo.

Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...