O szablonach, ich projektowaniu i moich z tym zmaganiach...

Wpisy z tagiem: typ z cudzym topem

sobota, 30 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. Typography wcześniej nie istniał, na jego miejscu był City Under Heat. Bardzo fajny, jeden z moich ulubionych ale także jeden z najmniej popularnych. W podobnym klimacie jak dawny City są Kultivating czy New Tech Earth więc bez problemu można do któregoś z nich wstawić sobie nagłówek City Under Heat.


top 10 - Typography

Szablon top 10 - Typography, elastyczny,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px- 


Jest to kolejny szablon o zmiennej szerokości, reagującej na dostępną szerokość ekranu. Początkowo były to tylko dwie wersje: pierwsza dla starych przeglądarek i małych ekranów i druga gdy miejsca jest dość aby pojawiła się trzecia kolumna. W ostatniej chwili zdecydowałam się dodać jeszcze jedną wersję aby poluzować jeszcze bardziej szablon. Wszystko tutaj jest bardzo kontrastowe, czarno-białe i jak zwykle nieco inaczej będzie wyglądało na docelowym blogu.

poniedziałek, 25 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. Cups Of Tea w trakcie zmian trochę przejął inicjatywę. Chciałam zmienić sposób wstawienia topu tak aby można go było w dowolnej chwili zastąpić jakimś innym. Wymagało to znacznych zmian w doborze tła na blogu. Nie chciałam kolejnego szablonu z cieniem więc zdecydowałam się na transparentność. Od tego się zaczęło...


top 09 - cups of tea

Szablon top 09 - cups of tea, elastyczny,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -560px- 


Wąska szpalta ma bardzo prosty i uporządkowany wygląd. Top i tła też nie prezentują sobą nic skomplikowanego postanowiłam więc uatrakcyjnić szablon trzecią kolumną. Nie chciałam zwężać i zmniejszać szpalt a zostało za mało miejsca na pełnowymiarową kolumnę więc zdecydowałam się na opcję ze zmienną szerokością. Gdy na ekranie będzie wystarczająco dużo miejsca aby widoczna była cała trzecia kolumna to pojawi się ona symetrycznie po lewej. W przeciwnym razie pozostanie na swoim automatycznym miejscu.

poniedziałek, 18 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. Drawning Hands nie potrzebował wielu zmian. Poprawiłam jedynie położenie wyszukiwarki aby łatwiej było zmieniać tło. Kształt jest teraz prosty, cień niezależny od tła a tytuł który poprzednio wciśnięty był w prawy górny róg ma teraz tyle miejsca ile potrzebuje.


top 08 - Drawing Hands

Szablon top 08 - Drawing Hands, przyjazny,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -540px-


Nie zmieniałam wielkości, nie zmieniałam czcionki, nie zmieniałam kolorów, nie zmieniałam ozdobników. Tylko ten szukacz i tytuł bloga są w nieco innych miejscach aby było wygodniej korzystać z szablonu. Teraz można zmieniać kolory, top, czcionkę, wzorek w tle i w żaden sposób nie psuje to wyglądu.

czwartek, 14 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. New Tech Earth był popularnym, często oglądanym szablonem. Zazwyczaj plasował się gdzieś w okolicach trzeciego miejsca więc zdecydowałam się go nie zmieniać. Oczywiście pewne uaktualnienia i dodatki było konieczne ale jeżeli nie będę liczyć dodatkowych elementów jak górne menu czy ikonki typu facebook to jedyną zmianą w w wyglądzie jest wzorek w tle. Zawsze był, zawsze był brązowy ale był słabo widoczny więc zrobiłam go na nowo. Reszta bez zmian.


top 07 - New Tech Earth

Szablon top 07 - New Tech Earth, miejski,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -510px-


Największy problem miałam z rozmieszczeniem tych wszystkich dodatkowych górnych menu. W tym szablonie kategorie udawały górne menu więc zagwostką było umieszczeni tam tego dodatkowego. Poza tym to bardzo prosty ale wyrazisty szablon.

wtorek, 12 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. This It How It Feels zawsze był taki kolorowy i oryginalny. Nie był bardzo popularny ale jako jedyny w swoim rodzaju ma zagwarantowane stałe miejsce na mojej liście szablonów. Odświeżanie i uaktualnianie skończyło się dość osobliwie dla tego szablonu. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda zwyczajnie i całkiem podobnie do poprzedniej wersji.


top 06 - This Is How It Feels

Szablon top 06 - This Is How It Feels,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -540px-


Dopiero gdy zaczniesz przyglądać się szczegółom, rzeczom które pisząc bloga uznajesz za oczywiste przekonasz się jak bardzo osobliwy jest to szablon. Jedną z jego cech charakterystycznych był monotypiczny font czyli czcionka udająca krój starej maszyny do pisania (poprzednio było to Courier New). Mimo iż zrezygnowałam z kroju udającego czcionkę starej maszyny w dalszym ciągu pozostawiłam font o stałej szerokości znaku. Jest to teraz stos: Andale Mono, Lucida Console, DejaVu Sans Mono, monospace. Kroje o całkiem współczesnym wyglądzie ale dla równowagi przypisałam im bardzo osobliwe, staroświeckie cechy.

niedziela, 10 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. Efemeryczny nie wygląda tak efemerycznie jak by nazwa sugerowała ani tak drobno jak go sobie zaplanowałam. Jak zawsze wszystko zależy od zawartości a zawartość, którą wstawiam dla przykładu to zawsze bardzo dużo liter. Jeżeli chcesz jednak prosty niewielki szablon ale zależy ci na dodatkowej kolumnie to Ephemeral będzie idealnym rozwiązaniem.


top 05 - Ephemeral

Szablon top 05 - Ephemeral, trzyszpaltowy,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -450px-


Jest jasny, całkiem prosty. Używa czterech wyblakłych kolorów. Jako czcionkę wybrałam mu Corbel w dużym stopniu ale Corbel ma bardzo drobne literki. Szpalty są wąskie i dość ciasno ułożone ale odstępy w pionie mają dodawać szablonowi nieco oddechu w sytuacji gdy, jak na blogu testowym, jest w nim dużo monotonnej treści. Jedynym elementem na który w wąskiej szpalcie użytkownik ma niewielki wpływ jest archiwum. Możesz nie mieć zakładek, nie wyświetlać chmurki tagów czy listy ostatnich wpisów ale archiwum musi być. Otóż nie. W tym szablonie jeżeli jako archiwum wybierzesz listę miesięcy to nie będzie się ona wyświetlać. Ot taki blox myk.

sobota, 09 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. Inspiration był ciekawym szablonem, nie całkiem typowym dla mnie ale także nie było w nim nic niezwykłego. Ani najczęściej pobierany, ani najczęściej oglądany... dodatkowo jego popularność malała szybciej niż pozostałych cudzesów. Jego jaskrawa kolorystyka jest u mnie rzadkością więc postanowiłam nie tylko zostawić tą kolorystykę ale także podkreślić ją i wzmocnić. Efekt wyszedł zdecydowanie intensywnie. Szablon jest nietypowy, bardzo różnorodny i charakterystyczny. Nie każdemu przypadnie do gustu ale ma w sobie spory potencjał.


top 04 - Inspiration

Szablon top 04 - Inspiration, pomarańczowy,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -565px-


Dużo się w nim dzieje ale w rzeczywistości wygląd w dużej mierze zależy od wykorzystanych elementów. Bez dodatkowych menu, bez kontenera z linkami do ostatnio opublikowanych notek szablon będzie wyglądał znacznie spokojniej. Jeżeli wymienisz sobie top i wstawisz tam jedno bądź kilka zdjęć zamiast różnokolorowych maźnięć farbą to uzyskasz zupełnie inny efekt.

piątek, 08 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. Kultivating był bardzo popularnym, często oglądanym szablonem. Jego neutralna, naturalna kolorystyka jest świetnym rozwiązaniem ale zawsze czegoś mi w nim brakowało. Wyglądał trochę jak Betsyness tylko z innym nagłówkiem co dawało moim zdaniem niedopracowany efekt. Uaktualniając wprowadziłam drobne zmiany, które sprawiły, że szablon mi zaczął się bardziej podobać.


top 03 - Kultivating

Szablon top 03 - Kultivating, naturalny,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -530px-


Przede wszystkim pozbyłam się gwiazdeczek, które nigdy mi się nie podobały a z jakiegoś powodu uczyniłam je cztery lata temu głównym ozdobnikiem szablonu. W tle dodałam paseczki co ma jeszcze bardziej podkreślać naturalny klimat szablonu. Zmieniłam czcionkę na Constantię (Georgię) aby uzyskać bardziej przyjazny efekt. A w roli ozdobników wykorzystałam paskowane i kropkowane tło pod różnymi etykietami. Efekt ma być odrobinę techniczny ale nie zimny czy niedostępny, szablon przede wszystkim ma sprawiać przyjazne wrażenie.

czwartek, 07 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. Betsyness od początku był moim ulubionym cudzesem, cieszył się też sporym powodzeniem. Był to drugi najchętniej pobierany szablon i pierwszy najczęściej odwiedzany, zarówno w czasie całego swojego istnienia jak i tylko w ostatnim roku. Betsyness był dobry więc zdecydowałam się go nie psuć i tylko uaktualnić.


top 02 - Betsyness

Szablon top 02 - Betsyness, fioletowy,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -540px-


Cień pod blogiem do tej pory był w postaci grafiki w tle. Od teraz jest on dziełem kodu CSS co pozwala bez problemu zmienić kolor tła dookoła bloga albo dodać tam jakiś wzorek. Będzie to szczególnie przydatne jeżeli postanowisz wymienić nagłówek czy kolory szablonu. Betsyness to bardzo ładny szablon i bardzo wygodny do przeprowadzenia zmian dostosowujących szablon do indywidualnych potrzeb.

środa, 06 czerwca 2012

Szablony z cudzym topem robiłam z okazji pierwszych urodzin, zbliżają się piąte a ja zdecydowałam się na ich odświeżenie i uaktualnienie. Niektóre z cudzesów cieszyły się bardzo dużym uznaniem inne były używane rzadko. Jako pierwszy zaistniał The Magic Box. Był całkiem ładny ale ja nie przepadam za cyjanowymi odcieniami niebieskiego więc z chęcią dokonałam zmiany. Dodatkowym powodem był fakt iż szablon ten był najrzadziej pobieranym szablonem, a jego oglądalność znacznie spadła z biegiem czasu.


top 01 - Lucifix

Szablon top 01 - Lucifix, kolorowy,
na starym kodzie, dla blogów na blox.pl. -500px-


Nowy szablon też nie będzie moim ulubieńcem. To nie całkiem moja bajka ale taki nietypowy też się przyda. Polecam go w wersji bez opisu. Pamiętać też należy o tym, że miejsce na tytuł bloga jest ograniczone. Menu na notesie jest częścią oryginalnego projektu ja jedynie zmieniłam je tak aby mogło pełnić swoją funkcję. Wszystkie osobliwości tego szablonu wyjaśniam w dalszej części wpisu.

 
1 , 2
Zakładki:
O blogu i RSSsubskrybcja
Polecane wpisy z blogu
Pomocne
Przeglądarki
Katalogi szablonów
Polecane strony
Szablony z dedykacją
o CSS (notki z tego bloga i podobnych bloksowych)
o arkuszach stylów ogólnie (CSS) dla poczatkujących,
głównie zewnętrzne podręczniki
o CSS (przydatne podpowiedzi) dla średniozaawansowanych
- specyficzne rozwiązania
- jak reagują przeglądarki
Historia polecanych
Kolory
Pismo
Polecane artykuły
ilustrowany przewodnik po bloksie dla początkujących,
dla zielonych jak szczypiorek na wiosnę,
dla zaczynających bloksowanie
Tagi
Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...